چرا مدیریت آموزش و پرورش خُلف وعده می‌کند؟ +واکنش مدیریت آموزش و پرورش سقز

با سلام و درود به پیشگاه معلمان، دانش‌آموزان و اولیای محترم شهرستان سقز و منطقه‌ی زیویه، احتراماً به اطلاع می‌رساند انجمن صنفی معلمان در پی رسالت خود که همانا تلاش برای احقاق حقوق دانش‌آموزان و همکاران می باشد؛ در چند ماه قبل طی درخواست‌هایی تمایل خود را جهت نشستی برای هم اندیشی آموزشی و پرورشی و بررسی موانع و مشکلات موجود با مدیریت محترم اداره‌ی آموزش و پرورش سقز اعلام نمود و همچنین خواهان دراختیار گذاشتن سالن شهید بهشتی جهت برگزاری مراسم روز جهانی معلم (سیزدهم مهرماه) بود که متاسفانه با وجود درخواست کتبی در هر دو مورد تا کنون جوابی از طرف آن مدیریت دریافت نکرده است.

در جلسه‌ای که اعضای انجمن با مدیریت بانک ملی داشتند و در آن آقای سیدیان هم حضور داشتند پس از جلسه خود آقای سیدیان برای نشستی با اعضای انجمن پیشقدم شدند و اعضای انجمن هم برای برگزاری جلسه پاسخ مثبت دادند و پس از تبادل نظر روز ۱۸؍۱۰؍۹۸ برای این جلسه تعیین می‌گردد. هیئت مدیره‌ی انجمن نیز تصمیم می‌گیرد مطالب کلی مورد نظر را در چند مورد به بحث و تبادل نظر بگذارد و مطالبی را که اگر‌ فرصت طرح آن در این جلسه نباشد؛ به صورت کتبی بعد از جلسه تحویل آقای سیدیان نماید. صبح روز ۱۸؍۱۰؍۹۸  آقای سیدیان طی تماس تلفنی با یکی از اعضای انجمن صنفی سقز و زیویه اعلام می‌نماید: «اگر اشکالی ندارد تنی چند از معاونین و … در این جلسه با بنده حضور داشته باشند». عضو انجمن نیز اعلام می‌نمایند هر کسی را که دوست دارید به این جلسه دعوت کنید؛ چون انجمن صنفی چیزی برای پنهان کردن و یا ترس از حضور افراد دیگر در جلسه را ندارد.

ایشان اما پس از چندبار تماس با اعضای انجمن و هر بار بهانه‌ای را بیان می‌کنند تا مانع برگزاری جلسه شوند و در نهایت به دنبال این بهانه‌جویی‌ها و ‌در دقیقه‌ی نود _باوجود آنکه چند روز قبل زمان و مکان جلسه مشخص شده بود_ دوباره آقای سیدیان تماس می‌گیرند که اعضای حاضر در جلسه‌ی انجمن صنفی باید از همکاران فرهنگی آموزش و پرورش سقز باشند و بنده حاضر به نشست با معلمان عضو انجمن صنفی بخش زیویه نمی‌باشم. همکار صنفی انجمن نیز اعلام می‌نمایند اگر این اقدام شما بهانه‌جویی بیش نیست؛ تا حالا باید متوجه شده باشید که سقز و زیویه دارای یک انجمن و یک هیئت مدیره می‌باشد.

عضو انجمن نیز طی مشورت با هیئت مدیره اعلام می‌نمایند که بدون حضور همکاران فرهنگی زیویه حاضر به نشست در این جلسه نبوده و نیستیم؛ زیرا تمام فعالیت‌های انجمن این دو شهر از بدو تأسیس تاکنون باهم بوده و مستقل عمل ننموده‌اند؛ که متاسفانه برای بار سوم، درخواست انجمن صنفی نادیده گرفته شد و با بهانه تراشی، جلسه‌ منحل شد و تشکیل نگردید.

هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی عدم پاسخگویی به این درخواست‌ها را در درجه‌ی اول، تنزل جایگاه حقوقی و حقیقی آن مدیریت و در درجه‌ی دوم حب مقام‌طلبی و نادیده‌گرفتن خواسته‌های قانونی و صنفی همکاران فرهنگی تلقی نموده و قضاوت را در این مورد به همکاران و دانش آموزان واگذار می‌نماید. انجمن صنفی اعلام می‌نماید تا احقاق حقوق نهایی همکاران و دانش‌آموزان از حقوق قانونی و صنفی خود کوتاه نیامده و جهت پیشرفت و پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی نهایت تلاش و کوشش خود را می‌نماید./انجمن صنفی معلمان کردستان (سقزوزیویه)

واکنش مدیریت آموزش و پرورش سقز:

رحمان سیدیان در واکنش به این موضوع به واکاوی گفت: مدیریت آموزش و پرورش سقز، حاضر به نشست با انجمن صنفی و سایر همکاران فرهنگی است و از آن استقبال می کند، اما از آنجا که آموزش و پرورش منطقه زیویه کاملا مستقل از آموزش و پرورش سقز است و طبیعتا مشکلات مختص به خود را داراست نمی توان با همکاران فرهنگی زیویه نشست و از مشکلاتی که در جریان آن نیستیم سخن بگوییم، ولی نسبت به نشست با همکاران سقزی که در انجمن صنفی عضویت دارند هیچ محدودیتی نداریم و هر زمان آنها اراده کنند می توانیم به بحث درباره مشکلات بپردازیم.

واکاوی- اخبار سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا