“کلنگ بدون پشتوانه بر زمین نمی‌زنیم”؛ این حرف مدیران چقدر پشتوانه عملیاتی دارد!؟

استاندار کردستان به دیدار با مقامات، وزرا، روسای شرکت ها و هلدینگ های بزرگ جهت دعوت آنان به کردستان و در نهایت ترغیب آنان به سرمایه گذاری در کردستان مشهور است.

نمونه هایی از این دیدارها نشست استاندار با نمایندە هلدینگ بام در دیماه ۹۶ بود که این شرکت تمایل خود را برای سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد یورویی در کردستان اعلام کرده بود و در جریان این نشست استاندار کردستان نیز از پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذاران سخن گفته بود.

همچنین در اسفند ۹۶ و در دیدار با سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان، بنیاد مذکور متعهد شد در سال ۹۷ دو واحد بزرگ گاوداری شیری ۳۰۰۰ رأسی در بیجار و دهگلان احداث نماید. اما تا‌ کنون نتایج ملموسی از این موارد عاید کردستان نشده است.

اکنون و با نزدیک شدن به هفته دولت در شهریور ماه نیز قرار است مجتمع های پتروشیمی در چهار شهر استان یعنی بانه، مریوان، سروآباد و سقز با مشارکت بخش خصوصی احداث شود. طرحی که مطالعات زیست محیطی آن هنوز آماده نیست و استاندار طی دستوری از فرمانداران خواسته است در عرض یک هفته کار تملک زمین این مجتمع ها به پایان برسد و همزمان مطالعات زیست محیطی نیز صورت گیرد.

همزمان کلنگ‌زنی چند طرح صنعتی نیز انجام شده که می توان به مجتمع زنجیره ای فولاد کردستان در شهرهای سقز، قروه و بیجار اشاره کرد، با توجه به اینکه مدیران استانی عنوان کرده اند که کلنگ بدون پشتوانه بر زمین نمی زنیم، اما نظر به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور، اجرایی شدن این عملیات در هاله‌ای عز ابهام قرار گرفته است و به همین دلیل پیگیری‌ها و لابی‌گری‌های مدیران بیش از پیش لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا