کم‌آبی؛ این‌بار در شهر سنته

اواخر سال ۹۷ بود که وزارت کشور با پیشنهاد استانداری مبنی بر تبدیل سنته به شهر موافقت کرد، طبیعی است که شهری نوپا بدون زیرساخت‌های لازم و جمعیتی که مدام به آن اضافه می‌شود مشکلات زیادی را در ابتدای کار با خود به همراه داشته باشد.

اما با این وجود موضوع آب مشکلی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن عبور کرد. بر همین اساس رئیس شورای شهر سنته در گفتگو با واکاوی از کم‌توجهی آبفای سقز به این موضوع خبر داد.

داود امین‌پور می‌گوید: جدا از فرسودگی زیرساخت‌های آب‌رسانی در سنته و شکستگی لوله‌ها در چند مسیر، این شهر در ۱۰ روز اخیر مجبور به جیره‌بندی آب به صورت محله‌ای و تنها برای چند ساعت در طول شبانه‌روز شده‌ایم و تاکنون ادارەی مربوطە قادر به یافتن محل شکستگی نبوده است.

امین‌پور در پایان و با توجه به در پیش بودن فصل بهار و احتمال شروع فعالیت‌های عمرانی در این شهر از آبفای سقز خواست در ساماندهی این وضعیت تلاش کند تا شهرداری و شهروندان متحمل ضررهای بیش از این نشوند.

اما رئیس آبفای سقز در واکنش به این موضوع گفت: شکستگی لوله هفته‌ی گذشته برطرف شد و اگر شکستگی جدیدی ایجاد شده باشد به دلیل برودت هوا و وجود برف در کوچه‌ها امکان نشت‌یابی سخت است.

احمد حیدری افزود: توپوگرافی شهر به صورتی است که در صورت مصرف زیاد توسط اهالی پایین‌دست، آب به اهالی بالادست کمتر می‌رسد و بنابر این ناچار باید فشار آب را در برخی از محله‌ها کمتر کنیم تا به میزان مناسب توزیع شود وگرنه شهر سنته هم دارای مخزن مناسب جهت ذخیره آب به میزان کافی است و هم چشمه‌های اطراف بخشی کمک‌حال تأمین آب موردنیاز هستند.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. آقای حیدری سلام
    استاد گرامی همین دیروز نیروهای ادارە آب باز هم بی نتیجە سنتە رو ترک کردند. همین حالا آب شرب سنتە جیرە بندی بودە و وضعیت بسیار بد است. همین تابستان بود کە بیست میلیون تومان شهرداری و بخشداری برای ادارە شما جهت رفع مشکل کم آبی سنتە هزینە شد و اما باز هم بی نتیجە. نیروهای ادارە آب بدون کمترین امکانات برای رفع مشکل آمدە و طبیعی است کە نتیجە بخش نحواهد بود. منهول های فاضلاب سنتە بیش از سە ماە است کە گرفتگی دارد و پس از چندین مورد پیگیری توسط شورا و شهرداری سنتە کمترین اقدامی انجام ندادید. توپوگرافی سنتە دە روز پیش نیز همین توپوگرافی بود چرا کم آبی نداشتیم. بیش از یک سال است کە ما التماس می کنیم لولەهای سنتە فڕسود و مستهلک بودە و قابلیت آبرسانی بصورت استاندارد را از دست دادە اند. اما باز هم اقدام نکردید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا