گرد و خاک آسمان کردستان را فرا می گیرد

مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: طبق پیش بینی های هواشناسی، گرد و خاک از روز جمعه سوم تا یکشنبه پنجم خرداد آسمان برخی نقاط این استان را فرا می گیرد.

 

رحیم صدیقی اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های عددی هواشناسی از روز جمعه سوم تا یکشنبه پنجم خرداد با توجه به خیزش گرد و خاک بر روی کشورهای عراق و سوریه غالب بودن جریانات غربی به سمت کشورمان بتدریج گرد و خاک تشکیل شده به آسمان این استان منتقل می شود.
وی با بیان اینکه این پدیده موجب کاهش کیفیت هوا و دید می شود، افزود: پیش بینی می شود مقدار کاهش دید در ساعات اوج غلظلت گرد و خاک به کمتر از چهار هزار متر نیز برسد.
صدیقی اضافه کرد: با توجه به گسترده گرد و خاک در اغلب مناطق استان بویژه در نواحی غربی و جنوبی استان، کیفیت هوا و دید در شهرستان های بانه، مریوان، کامیاران و سنندج کاهش می یابد.
مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: از اوایل شب شنبه چهارم بتدریج از میزان گرد و خاک موجود در هوا کاسته و توصیه می شود مردم بویژه افراد آسیب پذیر، بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از تردد غیر ضروری و فعالیت در فضای باز و ورزش در این ایام خودداری کنند./ ایرنا

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا