یکی داستان است پر آب چشم

به رسم همه تعطیلاتی که در ایام مختلف سال وجود دارد، تا فرصتی دست دهد مسافران و گردشگران به سمت مناطق مختلف کشور به راه افتاده و چند روزی را فارغ از سایر دغدغه ها سپری می کنند. اما امسال برای کردستان و خصوصا مسیر سقز و بانه بسیار متفاوت است، سالهای قبل در این ایام از سال با انبوه مسافرانی مواجه بودیم که از سایر نقاط کشور از سقز به سمت بانه در حرکت بودند.

جدا از وضعیت کلی اقتصاد کشور، این مهم برای این منطقه بغرنج تر می نماید. سیاست های غلطی که دولت در مورد معابر مرزی در پیش گرفته است برای مردمی که درصد قابل توجهی از درآمدشان معطوف به این گذرگاهها بود بسیار گران تمام شد و متاسفانه این وضعیت علی رغم اعتراضات و اعتصابات همراه با خویشتنداری و باور مردم به حل منطقی مسأله کماکان ادامه دارد و دولت تا کنون هیچ پاسخ مناسب و راهکار عملی به مردم ارایه نکرده است. مسأله ای که می رود تا به بحرانی تمام عیار برای بسیاری از کاسبان اعم از دستفروش، مغازه دار، هتل دار و… تبدیل شود، در این تعطیلات چند روزه کافی است سری به بازارهای این دو شهر بزنید و با مدت مشابه در سال گذشته مقایسه کنید خواهید دید که تفاوت ها بسیار آشکار است و یک تصمیم نادرست چگونه سایه مرگ را بر کسب و کار این منطقه انداخته است که در سایه این تصمیم شوم گردشگری و طبیعت زیبای این منطقه نیز بیش از پیش نادیده گرفته خواهد شد.

بارها و بارها وضعیت بغرنج این منطقه، عدم توسعه زیرساخت ها و غیاب حداقل های رفاه در کردستان به مسئولین گوشزد شده است، اما هیچوقت مورد توجه قرار نگرفته و این مردم تنها در زمان های خاص و برای اهداف خاص در کانون توجهات مرکز نشینان قرار می گیرند و هیچوقت نبوده در چنین مواقعی خواسته های آنان محترم شمرده شود. دولتی ها با یک تصمیم غیرکارشناسی و نمایندگان نیز بدون استفاده از اهرم هایی که در دست دارند تنها در مقام نظاره گر بر این وضعیت ایستاده اند و هیچکدام نمی خواهند پاسخگوی خواسته ها و مطالبات این مردم باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا