شمارش معکوس برای برپایی ستادهای انتخاباتی

یک دل و ۱۴ دلبر

اما و اگرها در مورد بازگشت تعدادی از کاندیداهای ردصلاحیت شده به پایان رسید و تا ساعاتی دیگر خیمه‌های تبلیغاتی ۱۴ کاندیدای حوزه سقز و بانه برای آغاز رقابتی یک هفته‌ای برپا می‌شود.

به اعتقاد ناظران، با اعلام اسامی روز گذشته، ممکن است تغییراتی اساسی نه تنها در مشارکت، بلکه در سرنوشت نهایی انتخابات حوزه سقز و بانه ایجاد شود.

گروه‌های مرجع در حال رایزنی برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود هستند. در میان جبهه‌بندی های مرسومِ اصلاح‌طلب و اصولگرا، اصلاح‌طلبان کماکان بی‌طرف مانده‌اند و اصولگرایان تحرک بیشتری دارند، اما با این حال آنها نیز کاندیدای اصلی خود را مشخص نکرده‌اند.

بر اساس شنیده‌ها، یک روز قبل از اعلام اسامی نهایی از سوی شورای نگهبان، نشستی با حضور تعدادی از کاندیداهای حوزه سقز و بانه و با محوریت محمدعلی پرتوی برگزار شده است. در این نشست تلاش‌ها برای اجماع بر سر یک گزینه به نتیجه مشخصی نرسیده است.

شنیده‌ها حاکی است که تعدادی از کاندیداها نظر به سازماندهی ستادهایشان و حتی انتخاب رنگ جهت تمایز در تبلیغات، حاضر به کناره‌گیری به نفع دیگری نشده‌اند. اما با اعلام نام سه نفر دیگر در روز گذشته، احتمالا رایزنی‌ها فشرده تر خواهد شد.

چند تن از کاندیداها که در مراحل مختلف اعلام نظر شورای نگهبان رد صلاحیت شده بودند تا دقایق آخر روز گذشته منتظر تأیید صلاحیت و یا تغییر حوزه انتخاباتی خود بودند که در نهایت با اعلام نهایی نظر شورای نگهبان و اعلام اسامی از سوی فرمانداری، این افراد نیز موفق به ورود به گردونه انتخابات نشدند، با این حال احتمال پیوستن آنها به دیگر کاندیداها دور از انتظار نیست.

روز جمعه (۲۵ بهمن)، تنها نماز جمعه ایام تبلیغات انتخاباتی و فرصتی برای کاندیداها خواهد بود تا خود یا نمایندگانشان از این تریبون برای تبلیغات استفاده کنند، برای همین، ممکن است نماز جمعه نقاط مختلف شهرستان، به معنای واقعی عبادی-سیاسی برگزار شود.

با آغاز تبلیغات، زمین و زمان از دست پوسترهای تبلیغاتی در امان نخواهد ماند. رقابت‌های انتخاباتی علاوه بر کرسی‌های نمایندگی به محل چسباندن پوسترها نیز کشیده می‌شود و طرفداران نامزدها همواره دنبال مکان‌هایی برای چسباندن پوسترهایشان هستند که دست کس دیگری به آن نرسد. هرچند تمهیداتی معمولی از سوی شهرداری برای نصب عکس و پوستر در مکان‌های مختلف دیده شده، اما انتظار بر این است ستادهای تبلیغاتی کمترین زحمات را برای پاکبانان در این ایام ایجاد کنند.

و در آخر اینکه ستاد انتخابات شهرستان تاکنون جلسه‌ای با حضور اصحاب رسانه تشکیل نداده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا