آدینان؛ یک پُل و صد وعده، این بار ۲۶ آذر  

از آخرین تصادفی که منجر به فوت دو نفر در حوالی پل آدینان شد ده روز می‌گذرد و اکنون قرار است تا ده روز دیگر این پل را که هنوز طرح ایمنی آن تکمیل نشده است به بهره‌برداری برسانند.

روز گذشته کارگروهی متشکل از مسئولین و کارشناسان استانی و شهرستانی از ادارات مرتبط با این پروژه در فرمانداری سقز جمع شدند و با هم تصمیم گرفتند که نقشه ایمنی مورد نظر راهداری با نظرات اصلاحی پلیس راه تسلیم شرکت زیرساخت، مشاور و پیمانکار داده شود و این دستگاه‌ها با همکاری یکدیگر تا روز ۲۶ آذر و همزمان با روز راهداری و حمل و نقل جاده ای پُل را برای بهره برداری حاضر کنند.

ساخت دهنه دوم پل آدینان سال ۹۴ آغاز شد ولی در طول چهار سال گذشته با مشکل تامین اعتبار مواجه بود و حال که به بهره‌برداری احتمالی آن نزدیک می‌شویم کماکان اجرای طرح ایمنی آن به دو میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، اما مسئولین تصمیم گرفته‌اند به هر نحو که شده از این طرح بهره‌برداری کنند تا به گفته خود، مانع از وقوع اتفاقات ناگوار در این مسیر شوند و به موازات بهره برداری از پُل، دستگاه‌های مرتبط تعهدات خود را به سرانجام برسانند.

در کنار پُل مذکور، زیرگذر روستای آدینان نیز مطرح است و مسئولین باید گوشه چشمی به ایمنی این زیرگذر که تکمیل کننده‌ی پُل است داشته باشند.

واکاوی-اخبار سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا