۱۱۴۲ فضای غیراستاندارد آموزشی در کردستان وجود دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: یک هزار و ۱۴۲ فضای غیر استاندارد آموزشی در کردستان وجود دارد که ۲۸۰ مدرسه آن فرسوده هستند و برای بازسازی آنها ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی روز دوشنبه در مراسم نمادین آغاز احداث مجتمع آموزشی فرهنگی هاشمی نژاد که در سالن پیامبر اکرم(ص) برگزار شد، اظهار کرد: این مجموعه سومین پروژه بزرگ بنیاد خیریه است که پس از استان‌های کرمان و فارس در کردستان احداث می شود که امیدواریم تا مهر ماه سال ۹۹ به بهره برداری برسد .

وی افزود: ۳۰ درصد از مدارس کشور فرسوده هستند که استان کردستان وضعیت ضعیف تری هم نسبت به میانگین کشوری دارد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان عنوان کرد: یک هزار و ۱۴۲ فضای غیر استاندارد آموزشی در کردستان وجود دارد که ۲۸۰ مدرسه آن فرسوده هستند و برای بازسازی آنها ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

وی اعلام کرد: ۱۱۰ فضای نیمه کاره هم در استان کردستان وجود دارد که ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم برای اتمام آنها نیاز است .

قربانی ادامه داد: اتمام پروژه‌های آموزشی استان نیازمند بودجه‌های جهشی و دولتی است که در سال ۹۷ دو بودجه جهشی در استان اتفاق خواهد افتاد .

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته از مجموع اعتبارات استانی و ملی بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان برای مدرسه سازی به استان اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: امسال خارج از بودجه‌‌های اختصاص یافته استانی و ملی، ۳۵ میلیارد اعتبار هم به هشت فضای آمورشی استان اختصاص یافته و ۱۰ میلیارد تومان هم برای خرید تجهیزات اختصاص یافته است .

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا