۲ میلیارد ریال برای مشکل کم آبی روستاهای سقز اختصاص یافت

فرماندار ویژه سقز گفت: ۲ میلیارد ریال اعتبار برای مشکل کم آبی روستاهای این شهرستان اختصاص یافت تا دغدغه مردم این نقاط رفع شود.

کامیل کریمیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی بازدیدهای چند روز اخیر از روستاهای شهرستان بخصوص روستاهای بخش سرشیو، مهمترین مشکل اهالی روستا کم آبی و آسفالت جاده‌های روستایی بود که با تخصیص این اعتبار، می توان برخی از  این مشکلات را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش مسئولان دولت تدبیر و امید در جهت رفع مشکلات اهالی روستاها است، افزود: اقدامات دولت در روستاها برای خدمت به روستاییان امید بخش است و با رفع موانع تولید، روستاهای سقز در مسیر توسعه و آبادانی قرار می‌گیرند.

فرماندار ویژه سقز به روند گازرسانی به روستاهای سقز نیز اشاره و اضافه کرد: تا سال ۱۴۰۰ همه روستاهای سقز از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

کریمیان با اشاره به نزدیکی روستای بسطام به مرز سیف اظهار داشت: بازگشایی این بازارچه با جدیت در دست پیگیری است و توجه به بخش سرشیو و ارتقای شاخص‌های برخورداری این بخش در اولویت است.

وی آسفالت راه‌های روستایی را از مطالبات مهم اهالی روستا دانست و افزود: شاخص برخورداری شهرستان سقز از آسفالت راه روستایی در دولت تدبیر و امید ارتقا یافته است.

فرماندار ویژه سقز یادآور شد: راه سازی و آسفالت راه روستایی در این شهرستان به دلیل وضعیت جغرافیایی، سخت و هزینه بر است ولی تلاش پیمانکاران راهسازی با وجود مشکلات اعتباری قابل تقدیر است و کماکان این روند ادامه دارد.

کریمیان با اشاره به اینکه مناقصه ۳۱۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان سقز برای آسفالت در راستای ارتقای شاخص‌های برخورداری از راه آسفالته و رسیدن به میانگین استانی بوده است، اظهار داشت: ۳۱۰ کیلومتر راه‌های روستایی به پیمان سپرده شده است.

مشکلات عمده روستاهای سقز، کمبود آب، کابل های فرسوده مخابرات و ضرورت تعویض آنها، بازگشایی سیف، ساماندهی آبراه فصلی، آسفالت جاده های روستایی، ایمن سازی پل های ورودی و رفع مشکلات مردم در حوزه مرتعداری است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا