۳۹ پاکبان سقزی واکسن کرونا دریافت کردند

پروین خسروپور اظهار کرد: شهرداری سقز باید طی یک لیست اسامی پاکبان ها را در اختیار مرکز بهداشت این شهرستان قرار دهد تا با احراز هویت، همه پاکبانان واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه سهمیه واکسن کرونا برای ۶۰ نفر از پاکبانان شهرداری سقز و شهر صاحب اختصاص یافته است، افزود: ۳۹ نفر از این تعداد واکسن دریافت کردند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان سقز با اشاره به اینکه بخش آی سی یو کرونا، بخش کرونایی و اورژانس بیمارستان‌ها اولویت تزریق واکسن کرونا هستند، ادامه داد: کارکنان این بخش ها که بیشترین درگیری را با ویروس کرونا دارند واکسن کرونا را دریافت کردند.

خسروپور با بیان اینکه ۶۰ نفر از پرسنل و سالمندان، سرای مهر سالمندان واکسن کرونا دریافت کردند، یادآور شد: برای دریافت واکسن کرونای پرسنل آرامستان‌ها، هلال احمر، سازمان انتقال خون، کادر مراکز ۱۶ ساعته، آزامایشگاه ها، بهورزان، بیماران سرطانی و تالاسمی در حال پیگیری هستیم.

وی تزریق واکسن کرونا در راستای پیشگیری از کرونا و کاهش مرگ و میر ناشی از این ویروس را موثر دانست و بیان کرد: واکسن کرونا از مرگ و میر و شدت بیماری جلوگیری می کند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان سقز از شهروندان خواست کماکان با رعایت پروتکل های بهداشتی، زدن ماسک، دوری از تجمعات و دورهمی ها و همچنین عدم برگزاری مراسمات عروسی و عزا، از انتقال ویروس کرونا پیشگیری کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا