۷۰ درصد مردم کردستان در دادگستری پرونده دارند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان گفت: دستگاه قضایی کردستان با حجم انبوه و متراکم پرونده‌های قضایی مواجه است و می‌توان گفت که حدودا ۷۰ درصد از مردم استان به نوعی در دادگستری پرونده قضایی دارند.

محمد جباری امروز در نشست هم اندیشی با علما، حقوقدانان، اساتید دانشگاه و نخبگان استان کردستان با دعوت از جامعه حقوقدانان و نخبگان استان به همفکری و همیاری با دستگاه قضایی, اظهار کرد: ضروری است تا با تحقیق و پژوهش دلایل حجم پرونده های قضایی بررسی شود.

وی افزود: مقوله قضازدایی از اختلافات اجتماعی، معاملات و قضا زدایی فرهنگی بسیار حائز اهمیت است و مردم باید برای حل مشکلات خود به عنوان آخرین راهکار به دستگاه قضایی مراجعه کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان بر لزوم تدوین شیوه نامه ای با همفکری اساتید دانشگاه و نخبگان و جامعه حقوقدانان استان تاکید کرد و ادامه داد: باید با توجه به گرایشات مردم استان این شیوه نامه تدوین شده و عملیاتی شود و جنبه اجرایی به خود بگیرد.

جباری بر لزوم توجه به بازاجتماعی نمودن زندانیان و توجه به بزه دیده و بزهکار تاکید کرد و یادآور شد: باید با استفاده از پتانسیل های بالای جامعه نخبگان استان زمینه حضور مجدد زندانیان را در جامعه و بازاجتماعی کردن آنها فراهم شود.

وی ایجاد مودت میان دستگاه قضایی و مردم را بسیار حائز اهمیت توصیف کرد و بیان کرد: خلا عدم پذیرش قانون و قانون گریزی در میان اقشار جامعه باید توسط جامعه نخبگان استان پر شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان همچنین بر لزوم ایجاد سامانه ارتباط حقوقدانان، اساتید دانشگاه و نخبگان با دستگاه قضایی تاکید کرد.

منبع|کردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا