۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بیمه سلامت کردستان تزریق شد

انور اسماعیلی پیش‌از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در اداره کل بیمه سلامت کردستان برگزار شد،  اظهار داشت: محافظت و حمایت مالی از بیمه‌شدگان و نظارت کمی و کیفی به نحوه خدمت ارائه شده به بیمه‌ها دو رسالت مهم بیمه سلامت محسوب می‌شود.

وی گفت: هرکدام از بیمه‌شدگان بیمه سلامت می‌توانند ناظر کار ما باشند و هرگونه نقدی را در نحوه ارائه دفترچه و نحوه ارائه خدمات می‌پذیریم.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفری استان تصریح کرد: در استان کردستان یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و در صندوق‌های روستایی، بیمه همگانی، صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار و صندوق بیماران خاص عضویت دارند.

وی با بیان اینکه بیشترین عضویت مربوط به صندوق روستایی با همپوشانی ۶۰۰ هزار نفر است، گفت: در بیمه همگانی ۳۷۰ هزار نفر و صندوق کارکنان دولت که شامل افراد قطعی و رسمی و آزمایشی است صد و ۱۵ هزار نفر عضویت دارد.

اسماعیلی افزود: صندوق سایر اقشار در حوزه خانواده معزز شهدا و روحانیون ۳۷ هزار نفر عضویت دارد و یکهزار و ۷۵۰ نفر نیز عضو صندوق بیماران خاص هستند.

وی اظهار کرد: وظیفه ما به عنوان بیمه سلامت این بوده که اگر فردی در بیمه‌های دیگر نتوانست بیمه دریافت کند بیمه سلامت وظیفه پوشش آن را دارد.

هدف ما “خدمت به مردم” است

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با بیان اینکه هدف ما آمارسازی و خدمت به آمار نیست بلکه هدف ما «خدمت به مردم» است، گفت: یکی از مشکلات موجود در حوزه هم‌پوشانی بیمه‌ها مربوط به این است که شغل‌های فصلی و موقتی در استان زیاد است.

وی گفت: خدمات درمانی در روستاها با کم‌ترین هزینه‌ها ارائه می‌شود و از روستائیان درخواست داریم از خدمات این مراکز با رعایت سیستم ارجاع استفاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان بیان اینکه بیمه روستایی تحت پوشش بیمه سلامت بوده و حتی حقوق پرسنل روستایی را نیز پرداخت می‌کنیم، گفت: ۱۱۳ مرکز بهداشت درمانی و خانه بهداشت در روستاهای استان با ۱۳۳ پزشک و ۱۵۸ ماما فعالیت می‌کنند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه مراکز خصوصی در استان کم است اما خوشبختانه مشکلی ایجاد نکرده است، افزود: ادارات بیمه سلامت در کل استان وجود دارد و در هر شهرستان یک اداره مستقر است.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌گری در ۳۳ مرکز پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت انجام می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر ۵۳۰ مرکز در استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند و خوشبختانه امسال تعداد مراکز در حال افزایش بوده و این مهم به توسعه استان کمک کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت گفت: خوشبختانه تعامل خوبی با مدیران استان و نمایندگان مجلس داریم و در دو هفته گذشته ۸۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه سلامت کردستان تزریق شده که از این میزان ۱۸ میلیارد تومان آن توسط نمایندگان استان جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه داروخانه‌های بیمه سلامت استان به‌روز هستند، گفت: سعی می‌کنیم در این دو ماه پایانی سال، مطالبات معوقه مراکز طرف قرارداد را تا پایان شهریورماه تصفیه کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به سوء استفاده برخی افراد و شرکت‌ها از اسم بیمه سلامت خاطر نشان کرد: به غیر از مراکز پیشخوان هیچ‌کس نماینده ارائه خدمات بیمه سلامت نیست.

وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از منابع بیمه سلامت دولتی هستند، عنوان کرد: از بیمه‌شدگان درخواست داریم که از دفترچه‌های خود محافظت کنند چراکه جزو دارای آنان محسوب می‌شود و اگر کسی دفترچه خود را به دیگری بدهد قطعاً کار غیرشرعی و غیرقانونی است.

اسماعیلی با بیان اینکه طرح همیاران بیمه سلامت مشابه سفیران سلامت در معاونت بهداشت است، افزود: طرح همیاران بیمه سلامت از امسال آغاز شده و افراد زیادی را جذب کردیم و درصددیم پ آموزش‌هایی به آنان داده شود.

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا