نقشه‌برداری اراضی سنددار کشاورزی در کردستان رایگان شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کردستان از انجام نقشه‌برداری رایگان اراضی کشاورزی دارای سند مالکیت کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش واکاوی و به نقل از تسنیم، اکبر پیرمحمدی از انجام نقشه‌برداری رایگان اراضی کشاورزی دارای سند مالکیت کشاورزی توسط همکاران ثبت اسناد و املاک در استان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به الزام قانون حدنگار ( کاداستر) مصوب سال ۱۳۹۳ مبنی بر عدم اعتبار اسناد دفترچه‌ای و لزوم تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای زراعی و کشاورزی به تک برگ و تمهیدات پیش‌بینی شده به منظور تسریع در تعویض اسناد مالکیت و رفاه حال کشاورزان کردستانی، طرح  نقشه‌برداری رایگان اراضی کشاورزی دارای سند مالکیت کشاورزی کردستان از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده است.

وی گفت: مالکان اراضی کشاورزی دارای سند دفترچه‌ای در کردستان می‌توانند جهت نقشه‌برداری رایگان اراضی خود و تعویض اسناد مالکیت به تک برگ  به واحدهای ثبتی سطح استان مراجعه و از این فرصت ویژه استفاده کنند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کردستان خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد محدود نقشه‌برداران واحدهای ثبتی، استفاده از مزایای این طرح محدود به تعداد خاصی در هر شهرستان بوده و اولویت با اشخاصی است که زودتر مراجعه کنند.  از مالکان درخواست داریم در اسرع وقت نسبت به پیگیری تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای اقدام کنند.

پیرمحمدی یادآور شد: مطابق قانون جامع حدنگار، هیچ‌گونه خدماتی به «اسناد دفترچه‌ای» اراضی و املاک ارائه نخواهد شد و ارائه خدمات منوط به تعویض سند به سند تک برگ کاداستری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا