موفقیت ژیار را باید دید و برجسته کرد

کسب مدال طلا آنهم در المپیاد جهانی شیمی توسط دانش‌آموز نخبه”ژیار مسلمی” و به صورت کلی موفقیت‌هایی اینچنین، عموما آنگونه که شایسته است جدی گرفته نمی‌شود و انعکاس نمی‌یابد و در بهترین حالت تنها به بازنشر ویدیوی دریافت طلای او بسنده شده است.

در حالی‌که کسب موفقیت در رقابت فشرده‌ی المپیادهای کشوری و جهانی خصوصا در این روزها که دلمان برای خبرهای خوب لک زده را حتما باید جشن می‌گرفتیم و همگی برای چنین موفقیت‌های کلاه از سر بر می‌داشتیم.

در زمانه‌ای که ارزش‌ها تا حدودی تغییر پیدا کرده‌اند، ممکن است موفقیت‌های علمی مانند برخی دستاوردهای دیگر آنچنان که شاید و باید به چشم نیایند، اما نباید فراموش کرد که اگر راهی درست و اساسی و البته سخت برای سعادت بشر وجود داشته باشد، قطعا علم در ردیف اول قرار دارد و ما این را در رویدادهای عمده دیده‌ایم.

موضوع دیگر شرایط و امکانات و میزان موفقیت در آن است، روز گذشته واکاوی آماری از سرانه فضای آموزشی در استان کردستان منتشر کرد که نشان می‌داد سرانه فضای آموزشی در این استان نسبت به سرانه کشوری پایین‌تر است و در این بین شهرستان بانه با ۲.۸ متر مربع دارای کمترین سرانه بود.

نباید فراموش کرد که این استعداد در شهر و استانی رشد کرده که از کمترین امکانات ازجمله امکانات آموزشی برخوردار است. همین نکته کافی است که افتخار کنیم فرزندی از کردستان توانسته به جایگاهی دست یابد که بیشتر در قبضه تهرانی‌ها و شهرهای بزرگ بود و مطمئنا امکانات بهتری در اختیار داشته‌اند و اکنون ژیار از آنها گذر کرده و در سطح جهانی مطرح است.

اگرچه ژیار بخشی از راه را پیموده، اما تا همینجا نیز می‌تواند مشوق کسانی باشد که می‌خواهند در این راه که راه تأثیرگذاری است قدم بگذارند، مبادا بی‌توجهی به این موفقیت زمینه دلسردی او و امثال او را از راهی که در پیش گرفته‌اند فراهم کند.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا