توزیع شیر رایگان مدارس به کردستان می‌رسد؟

بر اساس اطلاعات موجود توزیع شیر رایگان مدارس در بسیاری از استان‎ها از اواسط آبان‌ماه شروع شده است و در استان کردستان اگرچه با تأخیر ۴۵ روزه، اما روز گذشته ۲۷ آذرماه اولین جلسه جهت هماهنگی‌های اولیه میان استانداری، آموزش و پرورش و تعدادی از مدیران کارخانه‌های لبنیات استان برگزار شد.

بر این اساس قرار است ۴۸ تا ۵۲ نوبت شیر میان ۱۲۱ هزار و ۹۶۲ دانش‌آموز و پرسنل مدارس ابتدایی دوره اول و دوم (پایه اول تا ششم) شهری و ۴۵ هزار و ۸۰۸ دانش‌آموز و پرسنل مدارس ابتدایی دوره اول و دوم روستایی توزیع شود.

اما از آنجا که ۷ سال از آخرین مرحله توزیع شیر در مدارس می‌گذرد و ارسال شیر به مناطق روستایی و صعب‌العبور سخت به نظر می‌رسد و برخی کارخانجات سطح استان نیز تجربه و یا امکانات لازم جهت انجام کار را ندارند ممکن است نهاد متولی در ابتدای اجرای طرح و انعقاد قرارداد با شرکت‌های لبنیات با مشکلاتی مواجه شود.

با این حال از آنجا که مصرف شیر در ارتقای سلامت دانش‌آموزان و امنیت غذایی آنها خصوصا در مناطق حاشیه شهر اهمیت دارد و می‌تواند بخشی از کمبودهای سبد غذایی آنها را جبران نماید، همکاری نهادهای متولی و بخش خصوصی و نیز آگاهی والدین و دانش‌آموزان در این مورد اهمیت ویژه‌ای دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا