سقز و دغدغه جای پارک خودرو

پیدا کردن جای پارک یکی از دغدغه‌هایی است که شهروندان سقزی در بیشتر نقاط مرکزی شهر در کنار ترافیک با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و از آنجا که عادت گرفته‌اند ماشین را در نزدیکترین فاصله ممکن با محل مورد مراجعه پارک کنند معمولا در این امر با مشکل مواجه می‌شوند.

در این بین وجود چند زمین متروکه هرچند با مساحت کم در کوچه جنب مسجد جامع و استفاده از آنها بعنوان پارکینگ روزنه امیدی بود برای کسانی که گذرشان به آن مسیر می‌افتاد، ولی حالا چند روزی است که ورودی این زمین‌ها مسدود شده است.

علی زینلی مسئول واحد ترافیک شهرداری سقز در واکنش به این موضوع به واکاوی گفت: “این زمین‌ها شخصی بوده و اگرچه تاکنون فرد مالک مایل به استفاده از آن بعنوان پارکینگ بوده، احتمالا حالا دیگر تمایلی ندارد و شهرداری نیز در قبال این پارکینگ‌ها مسئولیتی ندارد.

از یک دهه قبل که پارکینگ زاگرس در جنب بانک ملی احداث شد دیگر هیچ پارکینگی ساخته نشده و برنامه‌ای هم در این راستا ارائه نشده است. حال آنکه با توجه به افزایش ماشین‌ها و تردد بیشتر می‌بایستی شهرداری برنامه‌ای جامع برای این معضل تدوین کند.

زینلی در مورد برنامه‌های احتمالی شهرداری گفت: در کنار آماده‌سازی زمین محوطه سایت اداری و بخشی از حیات آتش‌نشانی جهت استفاده بعنوان پارکینگ، اخیر بازارچه جنب آتش‌نشانی هم تخریب شد و شهرداری در نظر دارد با دعوت از سرمایه‌گذار و ساخت مجتمع در این محل که حدود هزار متر مساحت دارد دو طبقه از آن را به پارکینگ اختصاص دهد.

او در مورد دور بودن این مسیر از بازار و مسیرهای پر تردد همچون میدان هەڵۆ گفت: ساخت پارکینگ در حاشیه بافت تاریخی و قدیمی شهر در هیچ جایی مرسوم نیست و اگر مجتمع مذکور احداث شود با توجه به نزدیکی آن به ورودی بازار از سمت خیابان فخر رازی (چەم وەلیخان) تا حدودی می‌‌تواند گره‌گشای کمبود پارکینگ باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا