پارک کوثر تقسیم بر دو

احداث یا اختصاص مکانی به عنوان پارک بانوان در خیلی از شهرهای ایران اجرایی شده است و آنطور که پیداست یکی از اعضای شورای شهر سقز نیز به جد پیگیر این موضوع است و حتی شنیده می‌شود برخی مصوبات شورا را به این بهانه که سایر اعضا باید وی را در این طرح همراهی کنند بایکوت و یا همراهی با مصوبات را مشروط به اجرایی شدن طرح مدنظر خود می‌کند. فردی که در شورا پیگیر این طرح است در توجیه آن و طی نشستی در سنندج با اشاره به آمار بیماران “ام اس” که به گفته وی در مناطق مسلمان نشین نسبت به سایر مناطق بیشتر است و عامل این موضوع را کمبود ویتامین D عنوان کرده است و از آنجا که بانوان کمتر در معرض دریافت این ویتامین هستند با اختصاص یک مکان به آنها می‌توانند از این امکان بهره برده و در نتیجه به زعم وی آمار مبتلایان به بیماری ام اس کمتر شود، البته لازم است صحت و سقم چنین ادعایی از سوی متخصصین این بیماری بیشتر بررسی و نتایج آن به عموم اعلام شود.

برخی شنیده‌ها حاکیست که اکثریت اعضای شورا با این طرح موافقت کرده‌اند و شهردار نیز بر اجرای آن تأکید دارد و کارهای اولیه برای اجرای این پروژه آغاز شده است. شهردار و این عضو شورا مشخص نکرده‌اند که چنین طرح‌هایی اساسا با فرهنگ شهروندی در سقز هم‌خوانی دارد یا خیر؟! ایضا مشخص نیست هدف از این طرح صرفا جداسازی مردان از زنان است یا اختصاص و تجهیز یک پارک جهت ورزش بانوان.

شنیده‌ها حاکیست پیشنهاد دهندگان در پی تقسیم پارک کوثر به دو بخش و فنس کشی و اختصاص قسمتی از آن تحت عنوان پارک بانوان هستند. موضوعی که بیشتر از آنکه نشان از اهمیت به بانوان باشد نشانگر کم‌توجهی به توسعه شهر و ارجاع افکار عمومی به اموراتی بدون برنامه و کارشناسی نشده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا