آقای فرماندار ویژه؛ چرا درخواست انحلال شورای شهر سقز را ارائه نمی‌دهید؟

حضور دستفروشان در معابر شهری همیشه یک دغدغه محسوب شده، اما امروز به واسطه کرونا و واگیر بودن سریع آن، این موضوع از حد دغدغه فراتر رفته است. اکنون که مغازه‌ها تعطیل شده‌اند بازار دستفروشی گرم است و مردم در جای‌جای معابر اصلی شهر در گروههای چند ده نفره حول دستفروشان تجمع می‌کنند.

نهادی که مستقیما با دستفروشان سر و کار دارد شهرداری است که گذشته و در جریان سیل احتمالی به خوبی از عهده کار بر آمد و برای چند روز نه تنها جلوی بساط دستفروشان را گرفت بلکه معابر و مغازه‌ها را نیز طی یکی دو روز بست.

اما ظاهرا امسال و در بحران کرونا شورا و شهرداری قرار نیست همکاری جدی با ستاد کرونا داشته باشند که این موضوع از سوی فرماندار هم تأیید شد، چیزی که رئیس شورای شهر آن را رد می‌کند. رضا اسعدی به واکاوی گفت: شورا و شهرداری همکاری خود را تا حد ممکن هم با ستاد کرونا و هم با کمپینهای مردمی انجام داده و حتی بیشتر امکاناتی که در ورودی شهرها برای کنترل ورود و خروج به کار گرفته شده از آن شهرداریست. اسعدی در مورد جمع‌آوری دستفروشان هم گفت: این موضوع قابل طرح در ستاد مقابله با کروناست، اما باید همکاری و پشتیبانی نهادهای نظامی و انتظامی نیز در کنار شهرداری باشد.

به نظر میرسد در این مرافعه تا حدودی حساب شورا و شهرداری را باید از یکدیگر جدا کرد چون امکاناتی که از آن صحبت میشود از آن شهرداریست و طبیعی است که شهرداری این امکانات را در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار دهد، ولو اگر شورا ممانعت بعمل آورد. اما بحث شورا تا حدودی متفاوت از شهرداریست و در نظرسنجی اخیر واکاوی نیز پیامهای زیادی با این مضمون که حساب شورا و شهرداری می‌تواند از هم جدا باشد به دست ما رسید و به نظر میرسد این نهاد بسیاری از امورات حتی در بحبوحه‌ی کرونا را منوط به تأیید شهردار منتخب کرده باشد.

با این اوصاف اگر عملکرد شورا در موضوع همکاری با ستاد مقابله با کرونا تا این حد غیر قابل قبول و قابل نقد است و همزمان هر روز بر حجم انتقادها نسبت به شورا و روند نه چندان منطقی حاکم بر آن در افکار عمومی افزوده میشود، چرا مسئولان شهرستان و استان درخواست انحلاشورای شهر سقز

شهرداری

ل چنین شورایی را به هیأت حل اختلاف ارائه نمی دهند؟

 

واکاوی_اخبار سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا