اُفت ولتاژ برق و احتمال خسارت به کشاورزان دهستان ترجان

“ظاهرا هنوز روزهای خوش‌مان است، معلوم نیست با آمدن گرمای تابستان چه بلایی سر خودمان و کسب و کارمان خواهد آمد، ادامه افت ولتاژ برق احتمال خسارت گسترده به کشاورزی‌مان را دارد “. این صحبت‌های عضو شورای یکی از روستاهای دهستان ترجان در پی افت فشار برق در منطقه است. اداره برق می‌گوید “منتظر شرکت سازنده برای راه‌اندازی اتوبوستر هستیم”.

حمزه مجیدی عضو شورای روستای قاره‌وا در دهستان ترجان در تماس با واکاوی از وجود مشکل برق در این منطقه خبر داد و اینکه تاکنون و علیرغم درخواست‌های متعدد اداره برق نتوانسته است مشکل را رفع کند.

این عضو شورای روستا مشکل برق روستاهای این منطقه را مشکلی بزرگ و قدیمی می‌داند و می‌گوید: مشکل پایداری و تنظیم ولتاژ برق این منطقه از چند سال قبل شروع شد و اداره برق شهرستان سقز قرار بود با همکاری اداره برق شهرستان بوکان مشکل را رفع کنند که تا حدودی این کار انجام شد، اما شهرستان بوکان روستاها و مناطق تحت نفوذ خود را در اولویت قرار می‌دهد و برای همین روز گذشته با اولین خاموشی در این شهر سهم سقز را قطع کرد و مشکل روستاهای ترجان مجددا شروع شد.

اینها در حالی است که به گفته آقای مجیدی، در این فصل از سال و نیاز مبرم به آب، تنظیم ولتاژ برق یک ضرورت است و اگر این مشکل حل نشوند روستاییان باید منتظر روزهای ناخوشی باشند.

در این‌باره روابط عمومی اداره برق توضیحاتی ارائه داد و اینکه دستگاه بوستر نصب شده و آماده راه‌اندازی است و این اداره منتظر شرکت سازنده دستگاه است تا نماینده شرکت به دلیل مسایل فنی و گارانتی خود آن را راه‌اندازی نماید، اما به دلیل تعطیلات پیش‌رو ممکن است حضور نماینده شرکت و راه‌اندازی اتوبوستر مقداری به تعویق بیفتد و از همین رو ضمن قبول گلایه‌مندی‌ها، از کشاورزان می‌خواهیم همراهی لازم را تا راه‌اندازی کامل اتوبوستر با شرکت برق داشته باشند.

لازم به ذکر است که دهستان تُرجان از مناطق حاصلخیز و با اهمیت و شاید گفت حیاتی برای کشاورزی شهرستان سقز محسوب می‌شود و از همین‌رو ضروری است تا با برنامه‌ریزی مناسب و رفعبه موقع مشکلات کوچک مانع از خسارات بزرگ به این منطقه شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا