آنچه در ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ در کردستان و سقز گذشت

شب گذشته جمعی از شهروندان سقزی با حضور در پارک مولوی کورد و با روشن کردن شمع، قتل “گلاله شیخی” را محکوم کردند.

روز گذشته آزمون بهورزی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد، باز هم متمرکز شدن آزمون در سنندج مورد اعتراض شرکت کنندگان قرار گرفت.

تغییراتی در لیست نامزدهای شورای شهر سقز روی داده است، به این‌صورت که دو نفر دیگر در روزهای اخیر انصراف و یک نفر از سوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات تأیید شده است. به این ترتیب شمار نامزدهای این دوره تاکنون ۶۸ نفر اعلام می‌شود.

روز گذشته دومین روز از تبلیغات انتخابات شورای شهر بود، برخلاف دوره‌های قبل و به دلیل شرایط کرونا خبری از تجمعات ستادی نیست، اما نحوه تبلیغات نامزدها و الصاق عکس و پوستر به در و دیوار و زمین و آسمان شهر صدای اعتراض شهروندان را درآورد و در مواردی آن را با سایر شهرها مقایسه کردند که در آنجا خبری از این نوع تبلیغات نیست.

در ۲ آتش‌سوزی جداگانه بیش از ۷ هکتار از مراتع روستاهای کانی‌کبود و خورده‌لوکی طعمه حریق شد که در عملیاتی ۶ ساعته و با تلاش پرسنل ایستگاه شماره ۳ شهرک حریق مهار شد.

یک تانکر حامل سوخت بامداد شنبه در بلوار دکتر حسینی سنندج بر اثر برخورد با ۲ خودرو منفجر شد. بر اثر این حادثه راننده تانکر جان خود را از دست داد. در سال ۱۳۹۷ هم بر اثر تصادف تانکر و اتوبوس در همین بلوار ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا