آژیر قرمز در سقز

افزایش بستری‌های کرونا در سقز تا ۸۰ نفر به منزله آژیر قرمزی است که نتیجه‌ی آن جز بیماری مرگ عزیزانمان نیست و گواه آن درگیری شدید کادر درمان با بیماران کرونا در هر سه بیمارستان و مختل شدن درمان در سایر بخش‌هاست.

هرچند بسیاری از شهروندان معتقدند که سهم مسئولان در حمایت از گروه‌های شغلی که مجبور به تعطیلی کسب و کارشان هستند متناسب با خواسته‌هایی که از آنها دارند نیست، اما این دلیل قانع کننده‌ای بر چشم پوشی از وضعیتی که اکنون با آن درگیر هستیم نیست.

تسریع در واکسیناسیون عمومی مطالبه‌ای است که بسیاری از ما داریم، اما باید بپذیریم با شرایط سخت کنونی تنها راه مقابله همان رعایت پروتکل‌هاست که از جانب ما جدی‌تر گرفته شوند و کاملا رعایت کنیم.

در ۱۰ روزی که از آن به عنوان تعطیلی نام می‌برند پایبندی مسئولان ستاد کرونا به مصوباتی همچون کنترل ورودی‌های شهر، فعالیت کارکنان ادارات به صورت یک سوم و عملیاتی شدن سایر مصوبات نیز می‌تواند در راه کاهش ابتلا مؤثر باشد.

سفرها، دورهمی‌ها، مراسم‌های چندصد نفره در شهر و روستا که عموما رعایت پروتکل‌ها در آنها در حد صفر است خود از عواملی است که وضعیت موجود را تشدید خواهند کرد.

همدلی و همراهی مردم در روزهای نخست مقابله با ویروس می‌تواند تکرار شود تا از وقوع فاجعه‌‌ای که بیخ گوشمان است جلوگیری کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا