ارائه کارت خرید اقساطی فرش دستباف در کردستان اجرایی شد

کردستان به عنوان اولین استان در کشور، کارت خرید اقساطی فرش دستباف و تابلو فرش را با حمایت صندوق کارآفرینی امید کشور در نمایشگاه فرش سنندج اجرایی کرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در حاشیه چهاردمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش که از ۱۵ تا ۲۱ آبان در نمایشگاه بین المللی کردستان در سنندج در حال برگزاری است برای اولین بار در استان کردستان، کارت خرید اقساطی فرش دستباف با کمک صندوق کارآفرینی امید کشور اجرایی شد.
محمد بختیار خلیقی افزود: با هماهنگی های صورت گرفته و اطلاع رسانی های انجام گرفته در سطح ادارات و سازمان های دولتی، تسهیلات کم بهره خرید فرش دستباف در نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف سنندج عرضه شده است.
وی هدف از ارائه این طرح را کمک به تولید کنندگان برای فروش فرش های آنها و افزایش توان خرید مشتریان دانست و اضافه کرد: این تسهیلات تاثیر مستقیمی بر شغل های مرتبط با فرش دارد و با این اقدام اشتغال پایدار برای استان به ارمغان می آید.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: علاوه بر تاثیر این تسهیلات بر رونق فرش و استغالزایی بیشتر، ارائه این تسهیلات بر فرهنگ استفاده و خرید فرش توسط مشتریان تاثیر مستقیم دارد.
خلیقی اظهار کرد: این نمایشگاه با ۳۲ غرفه در فضای بیش از ۲ هزار متر مربع، برای ارائه و عرضه انواع فرش دستباف و تابلو فرش در حال برگزاری است.
وی معرفی ظرفیت ها و توانمندی های فرش استان، توجه به فرهنگ هنر صنعت فرش دستباف و مزایای استفاده از آن، توجه به اشتغال پایدار از طریق فرش دستباف بعنوان مزیت نسبی برای استان، ایجاد بازار مستمر با معرفی عرضه کننده و مصرف کنندگان به یکدیگر، رقابتی کردن تولیدات داخل و خارج از استان، معرفی دستاوردهای نوین در عرصه طراحی، تولید و بازاریابی فرش دستباف و شناخت سلایق مشتری را از اهداف این نمایشگاه عنوان کرد.
وی اظهار کرد: با ورود اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در انتخاب غرفه های برتر تولید و عرضه فرش دستباف و حضور این غرفه ها در این نمایشگاه، جلوه ای ویژه و زیبا خلق شده است.
خلیقی گفت: علاوه بر این غرفه ها یک غرفه به صندوق کارآفرینی امید جهت انجام امور کارت تسهیلات خرید فرش دستباف و یک غرفه به کمیته ارزیابی فرش دستباف جهت ارزیابی، ارزشیابی و کنترل کیفیت فرش های عرضه شده اختصاص داده شده است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به وجود ۹۰ هزار بافنده با تولید ۱۶۰ هزار متر مربع فرش دستباف در کردستان اضافه کرد: این نمایشگاه با حضور تولید کنندگان فرش دستباف از استان های کردستان، آذربایجان شرقی و تهران و چند استان دیگر برگزار می شود و حضور تولیدکنندگان داخل استان، به این نمایشگاه غنای بهتری بخشیده است.
خلیقی با اشاره به وجود انواع فرش های دستباف با کیفیت ها و طرح و نقش های مختلف در این نمایشگاه از شهروندان خواست از تاریخ ۱۵ تا ۲۱ آبان از ساعت ۱۵ تا ۲۱ از این نمایشگاه بازدید کنند.

منبع : ایرنا

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا