استاندار کردستان: پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی درکردستان رضایت بخش نیست

استاندار کردستان گفت: روند پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی مشکل دار درکردستان رضایت بخش نیست.

 عبدالحمد زاهدی چهارشنبه شب در دهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور جمعی از مقامات ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سالن شهدای دولت تشکیل شد، گفت:همواره مدافع بانک ها هستم چراکه منابع بانکی سرمایه های مردم است و باید در جاهایی سرمایه گذاری شود که نتیجه بخش باشد.

وی عنوان کرد: امروز با اطلاع از عملکرد کشوری در زمینه پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی مشکل دار و مقایسه آن با وضعیت استان، خجالت زده شدم و جوابی در این راستا ندارم.

وی با بیان اینکه روند پرداخت تسهیلات بانکی در استان  رضایت بخش نیست، بیان کرد: اگر سهم خود را از کشور نگیریم پاسخی برای خودمان و مردم نخواهیم داشت.

استاندار کردستان ادامه داد: ما مدیران علاوه بر مسئولیت سازمانی از مسئولیت اجتماعی که بسیار مهم تر هم هست، برخوردار هستیم و باید در این خصوص نهایت تلاشمان راکنیم.

زاهدی با اشاره به اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سطح کشور تشکیل شده است، گفت: بانک های استان اگر قصد همکاری برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی را ندارند اعلام و تکلیف خود را مشخص کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان هم در این جلسه گفت: تا پایان سال ۹۳ وسعت شهرک های صنعتی استان ۸۳۰ هکتار بود و امروز به هزار و ۱۰۰ هکتار افزایش پیدا کرده است.

شاهو حاجبی بیان کرد: براساس برنامه تعیین شده باید تاپایان سال ۹۷ مساحت شرکت های صنعتی استان باید به هزار و ۹۰۰ هکتار برسد ودر صورت تحقق این مهم به سرانه ۱۳ مترمربعی کشور خواهیم رسید.

وی یکی از مشکلات کردستان را کمبود زمین در مرکز استان خواند و اظهارداشت: ۱۳ سال پیش زمینی برای ساخت شهرک صنعتی شماره چهار سنندج تملک شده که در یک ماه اخیر ستادی برای راه اندازی این شهرک در استان تشکیل شده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون ۴۰۰ متقاضی زمین در این شهرک ثبت نام کردند، اضافه کرد: برای آماده سازی و واگذاری ۷۰ هکتار از عرصه موجود در این شهرک نیاز به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار داریم

منبع : مهر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا