انهدام باند مواد مخدر و کشف ۳۸ کیلو شیشه 

شاید از جمله تکان‌دهنده‌ترین تصاویری که ممکن است ببینیم تصویر یک فرد گرفتار به مواد مخدر باشد. در سال‌های اخیر مدام از وضعیت اعتیاد و لزوم مبارزه با آن در سقز سخن گفته شده است، اگر سابق بر این تنها اطراف یکی از پُل‌های سطح شهر را بعنوان کانون تجمع می‌شناختیم، اکنون این مسیرها گسترش پیدا کرده و در چندین جای شهر شاهد حضور آنها و خُرده فروشانی هستیم که ممکن است به باندهای بزرگ و کوچک وصل باشند.

در پس دیدن چنین تصاویری، اولین سؤالی که به ذهن می‌رسد این است که نهاد یا نهادهای متولی مبارزه با این بلای خانمان‌سوز چه کسانی هستند؟ خانواده؟ بهزیستی؟ آموزش و پرورش؟ دانشگاه؟ کمپ‌های ترک اعتیاد؟ نهادهای امنیتی و انتظامی؟ یا مجموعه‌ای از اینها باید دست به دست هم برای کاهش این بلا تلاش کنند.

قطع به یقین هر شهروندی از شنیدن خبر مبارزه با این آفت، از جمله خبر روز گذشته که از انهدام باند مواد مخدر و کشف ۳۸ کیلو شیشه در سقز اعلام شد، خوشحال می‌شود.

دادستان سقز در تشریح این خبر به خبرنگاران گفت: با اقدامات و رصدهای دستگاه امنیتی شهرستان سقز یک باند موادمخدر امروز در شهرهای سقز و صاحب زیر ضربه رفت و ۳۸ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه کشف و ضبط شد. وی با تقدیر از این برخوردها تأکید کرد که با سوداگران مرگ و عوامل دخیل در مواد مخدر با قاطعیت برخورد می‌شود.

این اقدام از آنجا که به نوعی مبارزه با منشأ _یعنی باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر است_ حائز اهمیت است، امید است مبارزه با این بلای خانمان‌سوز جدی‌تر و ریشه‌ای‌تر و بویژه از سوی نهاد خانواده و آموزش صورت بگیرد تا به مرور شاهد کاهش عواقب ناشی از آن در سطح جامعه باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا