این روزها چه برنامه های هنری را می توانید دنبال کنید؟

اهالی فرهنگ و هنر سقز این روزها بیش از هر فصل دیگری درگیر برگزاری برنامه‌های فرهنگی-هنری هستند و فرصتی را برای سلایق مختلف هنری فراهم کرده‌اند تا زمانی را به پرداختن به علایقشان بگذرانند.

گالری دائمی ارشاد سقز تا ۲۸ اسفند به واسطه برگزاری نمایشگاه گروهی نقاشی رنگ‌روغن میزبان شهروندان و علاقمندان به این هنر است.

 

در این نمایشگاه آثاری از روژین توپچی، چنور حسینی، سیران خاکی و فریدون علیمرادی به نمایش گذاشته شده است که اولین تجربه نمایشگاهی آنان نیزبه شمار می رود.


این هنرجویان نقاشی را نزد ایرج آقایی از نقاشان سقزی گذرانده‌اند. در همین ارتباط آقایی در گفتگویی کوتاه با واکاوی گفت: آنچه در این نمایشگاه مشاهده می شود حاصل یک ترم آموزش فشرده بوده که در عرض ۴ ماه صورت گرفته است و در مراحل بعدی نقاشی در طبیعت و در نهایت پُرتره و چهره را آموزش خواهند دید.

آقایی که خود کارشناس ارشد گرافیک را به صورت آکادمیک در تبریز گذرانده است و از سال ۶۸ هنر نقاشی را دنبال می‌کند در مورد سبک‌های بکار رفته در تابلوهای نمایشگاه گفت: هنرجویان در این مرحله از کار سبک رئال و امپرسیون کار کرده اند.

نمایشگاه مذکور تا ۲۸ فروردین از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و ۱۶ الی ۱۹ پذیرای علاقمندان خواهد بود.

در گوشه‌ای دیگر از مجتمع، نمایشگاه نقطه کوبی بر روی سفال، پارچه، کاور و چرم اثر “فریبا مرادی” هنرمند سقزی در انظار عمومی گذاشته شده که تا ۲۹ اسفند در ۲ نوبت صبح و عصر پذیرای علاقمندان است.

در سالن آمفی‌تئاتر نیز نمایش کمدی “کلکه‌وانه” کاری از گروه تئاتر پیوند تا پنجم فروردین هر شب ساعت ۸ پذیرای علاقمندان است.

و سرانجام کنسرت گروه ایوان (عالیجناب عشق) نیز فردا جمعه ۲۴ اسفند ساعت ۱۷ در تالار روژ برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا