با بازگشایی مدارس از شنبه؛ آیا فرزندان خود را به مدرسه می فرستید؟

بعد از گذشت سه ماه از تعطیلی مدارس به دلیل کرونا، قرار است از شنبه ۲۷ اردیبهشت تمامی مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شوند، اما بسیاری از والدین مخالف این بازگشایی بوده و در گفتگوهای خود با واکاوی اعلام کرده‌اند که حاضر به فرستادن فرزندان‌شان به مدرسه نیستند.

در همین حال، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز با اعلام اینکه حضور دانش آموزان در کلاس اجباری نیست به واکاوی گفت:

براساس تصمیم اتخاذ شده در ستاد ملی مدیریت و کنترل کرونا، کلیه‌ی مدارس ابتدایی و متوسطه (به جز کودکان استثنایی) از ۲۷ اردیبهشت ۹۹ به مدت یک ماه به منظور رفع اشکال و ارائه‌ی خدمات آموزشی به آن دسته از دانش‌آموزانی که به هر دلیل تا کنون نتوانسته‌اند از خدمات آموزشیِ غیر حضوری بهره‌مند شوند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ضد عفونی مدارس و رعایت فاصله‌گذاری، دایر خواهد شد.

سیدیان گفت: اختیاراتی به شورای هر مدرسه داده شده تا بسته به موقعیت، پتانسیل و شرایط محیطی و منطقه‌ای بتوانند کلاس‌ها را با شرایط ویژه که دستورالعمل آن در جلسات حضوری به تمامی مدیران مدارس شهر روستا ابلاغ شده است دایر نمایند .

سیدیان در پایان گفت: برای امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز ضمن آمادگی کامل و تمهیدات لازم ؛ تاکنون ۱۶ حوزه‌ی امتحانی پیش‌بینی و تجهیز شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا