بحران مدیریت در سقز

جدا از شهرداری سقز که ماه‌هاست توسط سرپرست اداره می‌شود وضع مدیریت در سایر ادارت سقز نیز چندان قابل تعریف نیست.

یک هفته از سفر مدیرکل محیط زیست استان به سقز نمی‌گذرد که «فرهاد سیف‌پناهی» رئیس اداره محیط‌زیست سقز که چند ماهی از ریاستش بر این اداره می‌گذرد برکنار و بار دیگر «بهزاد شریفی» که قبل از سیف‌پناهی رئیس بود، مدیریت را بر عهده گرفت.

شبیه این موضوع چند وقت قبل در مورد بخشداران نیز اجرا شد، دو بخشدار سقز که برکنار شده بودند پس از مدتی حضور در فرمانداری، دوباره به عنوان بخشدار البته در دو بخش دیگر گمارده شدند که دولتی‌ها نام این جابجایی را ارتقاء گذاشتند.

🔹در همین زمینه، عدم تغییر برخی مدیران دیگر در شهرستان نیز قابل بحث است، سالهاست مدیران اداراتی همچون ثبت احوال، فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش زیویه، ورزش و جوانان و… که بعضا موفق هم عمل کرده‌اند نه ارتقا یافته‌اند و نه جابجا شده‌اند.

در حوزه‌ی استانی نیز سهم کم مدیران سقزی قابل بحث جدی است. از مدت‌ها قبل روند برکناری و‌ کاهش سهم سقزی‌ها در مدیریت استان شروع شده و در آخرین مورد روز گذشته «کامران خرّم» مدیرکل امور آب منطقه‌ای کردستان که سقزی بود جای خود را به «آرش آریا‌نژاد» که سنندجی است داد. با اینکه بحث استعفای خّرم از مدت‌ها قبل مطرح بود اما گفته می‌شود تعلل در مکان‌یابی جدید برای میرده و سایر موضوعات مرتبط با پروژه‌های حوزه‌ی آب استان در این جابجایی بی تأثیر نبوده است.

با رفتن خرّم، سهم سقز از معاونت‌های استانداری، مدیران ستادی، مدیران کل، رؤسای دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و عمومی تنها در مدیرکل منابع طبیعی و تعاون روستایی خلاصه می‌شود، موضوعی که هیچگونه همخوانی با جمعیت، اهمیت و جایگاه سقز در استان ندارد و بدتر از آن بی‌توجهی به توان فکری و مدیریتی سقزی‌ها است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا