بیش از یک هزار میلیاردریال تسهیلات به تعاونی‌های کردستان پرداخت شد

مدیر شعب بانک توسعه تعاون کردستان گفت: بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سال گذشته از سوی این بانک در استان به تعاونی‌ها و دیگر متقاضیان در بخش‌های کشاورزی، صنعت، معدن و خدمات پرداخت شده است.

حبیب الله عمرانی روز شنبه اظهار داشت: این بانک در راستای تحقق شعار سال جاری سعی دارد همانند سال‌های گذشته علاوه بر پرداخت تسهیلات به تعاونی‌ها و اعضاء آن‌ها از محل منابع داخلی و تفاهم نامه‌های موجود با صندوق توسعه ملی به بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولید اقدام کند.

وی اعلام کرد: این بانک در سال ۱۳۹۹ در قالب پنج هزار و ۱۴۴ فقره پرونده یک هزار و ۵۷۳ میلیارد و ۸۸۸ میلیون ریال تسهیلات به تعاونی‌ها و اعضای آن و سایر مشتریان بانک پرداخت کرده است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون کردستان افزود: از مجموع تسهیلات پرداخت شده ۴۳۶ میلیارد و ۲۷۳ میلیون ریال آن در بخش کشاورزی، ۴۹۶ میلیارد و ۵۱۵ میلیون ریال در بخش صنعت و معدن و ۹۴ میلیارد و ۷۰۶ میلیون ریال هم در بخش خدمات و بازرگانی پرداخت شده است.

عمرانی نسبت مصارف به منابع شعب بانک توسعه تعاون در استان را ۱۴۰ درصد خواند و گفت: همه شعبه‌های موجود این بانک در استان برای تحقق شعار سال از آمادگی لازم به منظور حمایت و پشتیبانی از تولید و مانع زدایی‌ها برخوردار هستند.

استان کردستان یک‌هزار و ۶۵۹ روستای دارای سکنه دارد که هزار و ۳۱۵ روستای آن دارای ۲۰ خانوار به بالا بوده و از جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری استان ۷۱ درصد معادل یک میلیون و ۱۳۵ هزار نفر در ۳۱ شهر و ۲۹ درصد معادل ۴۶۸ هزار نفر در یک هزار و ۷۰۳ روستا سکونت دارند.

منبع|ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا