جدیدترین هشدارهای پلیس فتا شهرستان سقز

پلیس فتا شهرستان سقز با توجه به ایام پیش‌رو و در راستای جلوگیری از آسیب‌های حوزه سایبری که متوجه شهروندان است جدیدترین هشدارها را به شرح زیر اعلام کرده است:

با پیشنهادات وسوسه انگیز به بهانه حراج تابستانه

گرفتار بازی افراد کلاهبردار نشوید

 

آسیب های پیدا و پنهان روابط دوستانه اینترنتی

سرهنگ دانش پور رییس پلیس فتا کردستان در خصوص مشکلات این روز های شبکه های اجتماعی گفت ؛ این روزها به دلیل گستردگی شبکه های اجتماعی شکل گیری روابط دوستانه در این فضا رو به افزایش است. هر نوع رابطه ای در دنیای مجازی ، می‌تواند آسیب‌هایی جدی در پی داشته باشد. شبکه‌های اجتماعی فضای آزادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که باعث ورود افراد به روابط نامتعارف می‌شود که در طولانی مدت اثرات مخربی متوجه فرد و کانون خانواده‌شان می‌شود.

دانش پور ادامه داد ؛ روابط دوستی که در فضای مجازی شکل می گیرد ، فرصت شناخت عمیق را به شما نخواهد داد و بیشتر ناشی از احساسات زود گذر و هیجانات درونی است ، پس اطلاعات شخصی خود را افشا نکنید. ممکن است بعدها مورد سوء استفاده قرار گیرد، این اطلاعات می‌تواند عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی شما باشد.

در پایان دانش پور تاکید کرد ؛ همشهریان و بویژه بانوان قبل از هر کلیکی در فضای مجازی حتما تامل و تفکر کنند چرا که اسیب های بعدی آن بسیار گزنده و تلخ خواهد بود .

 

کلاهبرداری با ترفند فروش وام بانکی

یکی از مواردی که در دنیای مجازی و به‌خصوص نرم‌افزارهای ارائه خدمات، به‌وفور یافت می‌شود، پیام‌های خریدوفروش انواع وام مانند وام کم‌بهره،ازدواج،بدون نوبت و… است، که رعایت موارد ذیل توسط متقاضیان باعث می‌شود در دام این کلاه‌برداران گرفتار نشوند.

۱-مراقب شرکت‌های فاقد مجوز باشید.

۲-فریب وعده‌های وسوسه‌انگیز فروش وام‌های کم‌بهره را نخورید.

۳-مبالغی تحت عنوان پیش‌پرداخت یا بیعانه حق ثبت‌نام و کارمزد و… پرداخت نکنید.

۴-جهت دریافت وام و تسهیلات به بانک‌ها و مؤسسات مالی معتبر مراجعه حضوری داشته باشید.

۵-تا زمانی که فرد فروشنده امتیاز وام را نمی‌شناسید به‌هیچ‌وجه ریسک خرید امتیاز وام را قبول نکنید.

 

تبلیغات کذب کلاهبرداران سایبری در ایام محرم

با فرا رسیدن ایام سوگواری، محرم کلاهبرداران سایبری با سوءاستفاده از احساسات پاک هموطنان عزیز، اعمال مجرمانه خود را عملی نمایند. کلاهبرداران سایبری با انجام تبلیغات کذب اقدام به جمع آوری کمک‌ها و نذورات مردمی برای انجمن‌ها، موسسات خیریه و… در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌نمایند، عزاداران و عاشقان حسینی از واریز هرگونه وجه به حساب‌های نامعتبر، شخصی و سایت‌های ناشناس خودداری نمایید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا