جوابیه شورای شهر سقز به خبر واکاوی با تیتر: آقای فرماندار ویژه؛ چرا درخواست انحلال شورای شهر سقز را ارائه نمی‌دهید؟

«به جای توصیه به فشار بر دستفروشان بیچاره به دولت توصیه کنید از نظر معیشتی آنان را تامین کند»

در مطلب منتشر شده از واکاوی مطالبی عنوان شده که براستی جای تدبر و تحیر دارد :

قبل از هر چیزی باید تاسف خورد به حال کسانی که خود را خبرنگار و علامه دهر و آشنا به مسائل شهر و شهرداری میدانند اما آگاه نیستند که شورای شهر قدرت اجرایی ندارد بلکه نهادی تصمیم گیر است و شهرداری به عنوان بازوی اجرایی آن عمل می کند ؛ یعنی هر آن چه شهرداری در سطح شهر انجام می دهد نتیجه تصمیمات شورای شهر است . از جمله فعالیت های مرتبط با حوزه پیشگیری از کرونا …

تا دیروز شهرداری با مدیریت شهردار سابق را ناکارٱمد و ضعیف قلمداد میکردید و به آن می تاختید ، امروز چه شده است که برای تاختن عمدی و تخریب گرانه خود به تمجید و تعریف از شهرداری با مدیریت ایشان پرداخته اید؟!

این همه تناقض گویی در کلام و رفتار شما برای چیست؟

براساس مستنداتی که در دو روز اخیر در اختیار اعضای شورای شهر قرار گرفت به صورت برنامه ریزی شده جوانانی علیه شورای شهر تحریک و به کارگیری شده بودند که در روزهای بعد جزئیات آن ها بیشتر به اطلاع مردم عزیز شهرمان خواهد رسید تا مردم بدانند که این هجمه ها و فشارها طبیعی نیست و اهداف و برنامه هایی پشت آن ها نهفته است .

بهتر است به جای درخواست انحلال شورا که از قواره شما و دست های پنهان و پشت پرده شما بسیار بزرگتر است ، به خاطر عدم استقلال و به جای توصیه به اعمال زور بر مردم و بی احترامی به آنان ، کانالتان را منحل کنید و در گوشه ای بخزید و سکوت کنید تا این شهر بتواند نفسی بکشد .

تنها چیزی که به ذهنتان رسید علیه شورا اقدام کنید این بود که به شورا بفرمایید با زور مردم بیچاره و دستفروشان فقیر را که از روی ناچاری قادر به ماندن در خانه نیستند ، خانه نشین کند؟! آیا نمی دانید که در کنوانسیون های بین المللی و حقوق بشری هست که در صورت الزام به قرنطینه خانکی دولت باید تمام نیازمندی ها را تامین کند؟! چرا به دولت و دیگر برادرانتان این پیشنهادها را نمی کنید ؟! مردم فقیر و بیچاره ما اگر تامین باشند نیازی به توصیه اعمال زور من و تو ندارند و خود بهتر از من و تو می فهمند ….

امروز شورای شهر به عنوان نهاد تصمیم گیر شهرداری هر آن چه را از طرف ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در سطح شهر بوده عملی ساخته و با کمپین ها و نهادهای نظامی و انتظامی همکاری تمام داشته و خواهد داشت تا بتواند خدمتگزار همیشکی مردم فهیم سقز باشد . نمونە بارز این خدمتگزاری صادقانه و اجرای فرامین ستاد کرونا در مسیر بلوار بانه بود که با ضرب و شتم نیروهای خدوم سد معبر و اجرائیات شهرداری همراه شد و شما به جای قلم زنی و حمایت روزه سکوت گرفتید .

این که کسانی از روی غرض و عصبانیت چشم دیدن توانایی و خدمتگزاری صادقانه شورا و پرسنل خدوم شهرداری رو ندارند و در فکر مصادره عملکرد آنان هستند باید با دیده ترحم نگریست و به حالشان تاسف خورد و به آیه شریفه قرآن بسنده کرد که : و مکروا و مکر الله والله خیر الماکرین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا