حالِ ناخوشِ پیاده روهای شهر

گشت و گذار شهروندان در نقاط مختلف شهر از جمله پارکها، پیاده روها و بازارهای سطح شهر و در کل استفاده از فضاهای مناسب شهری یکی از مواردی است که باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد و با مناسب سازی آنها سعی در جلب نظر شهروندان سازد چرا که این معابر علاوه بر اینکه یکی از زیبایی های بصری برای شهر محسوب می شوند جزء مهمی از سیستم حمل و نقل شهری نیز به حساب می آیند.

چند سالی است که شهرداری سقز را در زمینه سنگ فرش کردن معابر و پیاده روها چه در محلات و چه در مرکز شهر و پیاده روهای شلوغ فعال می بینیم و شورا و شهرداری همواره در ارائه عملکرد خود و یا بیان برنامه هایی که در دست اجرا دارند این امر یکی از اولویت هایی بوده است که به آن پرداخته اند. علی رغم تلاش هایی که شهرداری در این راه انجام داده است اما این وضعیت نابسامان هنوز ادامه دارد حال آنکه هزینه های زیادی برای این امر در نظر گرفته شده است. برای نمونه می توان حد فاصل میادین استقلال و آزادی اشاره کرد که پس از اتمام پروژه زیرگذر از سنگ فرش هایی استفاده شده است که در فصل زمستان بسیار لیز بوده و ممکن است موجب صدمه دیدن عابرین نیز بشود، همچنین زیرسازی آن به گونه ایست که در هنگام بارندگی وضعیت نامناسبی را فراهم می کند. در این هنگام سایر ادارات خدمات رسان نیز به یاری این نابسامانی آمده و با هر بار تخریب پیاده روها و اصلاح آن در دراز مدت بر این مشکلات می افزایند.

پس باید در نظر داشت که وجود پیاده روهای عریض، هموار و پیوسته و نیز استفاده از جدول و سنگ فرش متناسب با آب و هوای منطقه موجب زیبا جلوه دادن شهر شده و علاوه بر مدیریت هزینه ها امکان دسترسی بهتر و آسانتر به نقاط مختلف شهری از جمله بازارهای عمومی را از سوی شهروندان و حتی گردشگران فراهم می آورد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا