حال نامساعد کوچه های شهر

با فرا رسیدن پاییز و زمستان، کم کاری‌های شهرداری در طول سال بیشتر نمایان می شود و هر روز از گوشه و کنار شهر خصوصا محلات حاشیه عکس‌هایی منتشر می‌شود که مردم به دلیل وضعیت نامطلوبِ کوچه‌ها قادر به رفت و آمد نبوده و یا این امر به سختی صورت می‌گیرد.

تعدادی از شهروندان در صحبت‌های خود عنوان می‌کنند که درخواست سامان دادن به این وضعیت را بارها به شورا و شهرداری ارائه کرده اند و شهرداری با این توجیه که قیر کافی وجود ندارد از این کار امتناع کرده و در مقاطعی نیز که قیر موجود بوده، علیرغم قول مساعد و انجام کار در سریع ترین زمان ممکن، اما تاکنون ترتیب اثر داده نشده است.

به گزارش واکاوی، این امر در مسیرهایی که روزانه محل مراجعه تعداد زیادی از شهروندان است بیشتر مورد توجه بوده و حتی برای کسبه نیز مشکلاتی بوجود آورده که نمونه آن کوچه بانک صادرات شعبه مرکزی بوده و کسبه جهت در امان ماندن از ترکشِ گِل و لایِ ناشی از رفت و آمد ماشین‌ها ناچار به جانمایی علایم و … شده اند.

قابل ذکر است که عوارض دریافتی شهرداری از شهروندان نسبت به سال گذشته نیز افزایش چشمگیری داشته اما در قبال آن خدمات قابل قبولی به شهروندان صورت نگرفته است. شهرداری با بتن‌ریزیِ تعدادی از کوچه‌ها سعی در ساماندهی این معابر داشته اما باید تأکید کرد که به هیچ عنوان کافی نبوده چرا که کمبود قیر دلیل بر عدم ارائه خدمات نیست، کیفیت بتن در قبال آسفالت نیز محل بحث است، همچنین بتن‌ریزی انجام گرفته نیز با مشارکت اهالی بوده است. در کل می توان گفت شهروندان در این زمینه گلایه‌های فراوانی دارند و به شدت اعلام نارضایتی کرده اند و اکنون که فصل بارندگی شروع شده است کافی است سری به محلات حاشیه زد تا وخامت اوضاع روشن شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا