حمایت بهزاد رحیمی از طرح مجتبی ذوالنوری: استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

هیاهوهای مجلس یازدهم تمامی ندارد و آنها از طرح سؤال از رئیس جمهور به پیشنهاد اعدام وی و اخیرا نیز استیضاح و عدم کفایت او رسیده‌اند، احتمالا این تقابل با دولت فشل روحانی تا زمان انتخابات ۱۴۰۰ کماکان ادامه داشته باشد.

در آخرین مورد، روز گذشته طرح استیضاح و عدم_کفایت حسن روحانی توسط مجتبی ذوالنوری نماینده عضو جبهه پایداری طراحی شده و تاکنون ۶۰ نفر آن را امضاء کرده‌اند. در این میان نام “بهزاد رحیمی” نماینده سقز و بانه نیز به چشم می‌خورد، اما نام دیگر نمایندگان استان در لیست دیده نمی‌شود.

امضای طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمور توسط نمایندگان مجلس یازدهم

در تماس واکاوی با بهزاد رحیمی، وی ضمن تأیید این طرح و امضای آن گفت: در دو هفته اخیر که نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه حضور داشتند گلایه‌هایی مردم مبنی بر عدم تحرک دولت به نمایندگان رسیده و آنها خواهان برخورد با این وضعیت در بالاترین سطوح یعنی رئیس جمهور هستند. رحیمی افزود: “سیاست خارجی، نابسامانی‌های اقتصادی، بحران کرونا، عدم حضور میدانی رئیس جمهور و حتی عدم حضور وی در مجلس برای معرفی وزرای پیشنهادی، کار را به این تقابل کشانده است”.

مجتبی ذوالنوری و همراهان در حال آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس دهم

 

به نظر می‌رسد که این حرکات مجلس تنها برای خالی نبودن عریضه و با اهداف انتخاباتی بوده و احتمال دارد تا زمان انتخابات ۱۴۰۰ شدیدتر نیز بشود، اما قطع به یقین فاقد کارایی لازم خواهد بود، چرا که نمایندگان خود به خوبی می‌دانند چنین موضوعی مانند سایر موضوعات مجلس یازدهم پس از چند روز هیاهو دوباره فروکش کرده و دوباره روز از نو و روزی از نو موضوع بعدی مطرح خواهد شد.

اما در مورد نماینده سقز و بانه که در کنار نمایندگانی چون ذوالنوری قرار گرفته باید گفت؛ نام بهزاد رحیمی در روزهای منتهی به انتخابات اسفند ۹۸ در میان کاندیداهای مورد حمایت جمنا دیده شد، موضوعی که خود در همان زمان در گفتگو با واکاوی رد کرد، اما اکنون که امضای وی ذیل طرح افرادی چون ذوالنوری قرار می‌گیرد نه تنها گمانه‌زنی‌ها مبنی بر حضور وی در میان اصولگرایان تقویت می‌‌شود بلکه ظن نزدیکی به جبهه تندروی پایداری نیز بر این امر مترتب خواهد شد.

شاید رحیمی به واسطه تجربه اندک کار سیاسی، تصور درستی از “امر سیاسی” نداشته باشد، اما مجموعه چنین اقداماتی نشان می‌دهد که او دارد از موضع اصولگرایانه به مسائل نگاه می‌کند. از گفتمانی که او با آن اعلام موضع می‌کند، آبی برای کردستان گرم نمی‌شود و در بهترین حالت ادامه همان دیدگاه‌های دولت ۸ ساله مهرورزان در کردستان است. البته جناح مقابل (اصلاح طلبان) هم کارنامه بهتری ارائه نکرده‌اند و انتقاد از مواضع اصولگرایانه رحیمی به معنای موجه دانستن جناح مقابل نیست و بیشتر دائر بر امیدواری‌های ایجاد شده مبتی بر مستقل بودن این نماینده مجلس است.

آنچه که مشخص است این اقدامات شاید بتواند جاه طلبی‌های (احتمالی) شخصی رحیمی و اطرافیانش را تامین کند اما نهال پژمرده توسعه کردستان را آبیاری نمی‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا