مشکل آنتن دهی موبایل روی اعصاب شهروندان+ جوابیه شرکت مخابرات

عصر ارتباطات و دنیای دیجیتال امکاناتی را فراهم ساخته تا انسان با بکار گیری وسایلی که در اختیار دارد بر زمان و مکان غلبه یافته و امورات مختلف روزانه خود را پیش ببرد، بر همین اساس است که انسان ها کلیه روابط، مناسبات و مُفاهمه های خود را بر مبنای وسایل ارتباط جمعی از جمله موبایل و با استفاده از شبکه های مخابراتی تعریف کرده و به سببِ همین ارتباط تنگاتنگ، اختلالاتی ولو ناچیز ممکن است در زندگی روزمره افراد مشکلاتی را بوجود بیاورد.

 

در چند روز اخیر خرید بسته های اینترنت موبایل به بهانه ارتقاء سامانه خرید مشتریان همراه اول، سرویس های ارائه دهنده دچار اختلال شده اند و مشتریان ناچار به استفاده از اینترنت آزاد می شوند که هزینه آن به مراتب از خرید بسته های معمولی بیشتر است و در شرایط اقتصادی موجود و فشارهای ناشی از آن بر دوش شهروندان، کسی پاسخگوی این هزینه های اضافی نیست.

 

همچنین مشکلات آنتن دهی موبایل در بسیاری از نقاط و محلات شهر سقز همچنان ادامه دارد و حتی در برخی نقاط شماره گیری به سختی امکان پذیر است و ضعف زیرساخت ها به خوبی خودنمایی می کند. مشکلی که در بسیاری از روستا ها علاوه بر موبایل دامن تلفن خانگی را نیز گرفته و با کوچکترین آسیب به دکل ها و زیر ساخت ها ارتباط در این نواحی دچار اختلال می گردد.
این مهم ممکن است بر اعصاب و روان شهروندان نیز تأثیر داشته باشد که ناشی از همان تنظیم ارتباطات کاری، خانوادگی و نیز عاطفی بر مبنای استفاده از وسایل ارتباط جمعی می باشد و در راه کاهش این آسیب ها مدیران و دست اندر کاران باییستی اقدام و عمل فوری انجام دهند..

 

همانگونه که اشاره شد گاهی اختلالاتی که بوجود می آید ناشی از ضعف زیرساخت های موجود است که لازمه آن تسریع در تکمیل و تجهیز این زیر ساخت هاست، اما از آنجا که مخابرات ارتباط تنگاتنگی با زندگی روزمره شهروندان دارد و سرعت و دقت در آن حرف نخست را می زند بایستی از مدیریت کارآمد و برخوردار از جسارت کافی در راه احقاق حق شهروندان برخوردار باشد که در شهرستان سقز این نهاد حیاتی سال هاست از این مهم رنج می برد. مدیر کنونی شهرستان قرار است در مرکز استان و در یکی از معاونت های مخابرات به کار گرفته شود اما تکلیف اینکه چه کسی بعد از وی قرار است مخابرات سقز را از این وضعیت درآورد هنوز مشخص نیست.

———————————–

جوابیه شرکت مخابرات در ارتباط با گزارش واکاوی در مورد وضعیت آنتن دهی موبایل و خدمات مخابراتی:

باسلام و احترام

نظر به درج گزارشی در ارتباط با وضعیت آنتن دهی مخابرات شهرستان سقز و اقدامات این شرکت لازم است نکاتی به سمع و نظر همشهریان عزیز رسانده شود:

به منظور تقویت آنتن دهی موبایل در نقاط مختلف شهر ۵ سایت جدید مخابراتی تلفن همراه و خدمات اینترنت در شهرک نیروی انتظامی، انتهای بلوار تربیت، نشمیلان جنب آپارتمانی کمیته امداد، خیابان قاضی کوثر، تازه آباد و شهرک موکریان در حال راه اندازی می باشد،

اما از آنجا که شرکت مخابرات با باور به این امر که توسعه بدون مشارکت و همراهی مردم امکان پذیر نمی باشد، نهایت تلاش خود را بکار می برد تا ضمن احترام به دغدغه های شهروندان در صدد جلب حمایت و همراهی آنان برآید، اما متأسفانه در این راه شاهد عدم حمایت و همراهی مردم بوده و در مورد ۵ سایت و نقطه مذکور به علت معارضات مردمی فقط سایت تازه آباد اجرا شده است و در تعدادی از حفاری ها مردم با گذاشتن بچه های خود در چاه اجازه ادامه کار را نداده اند و توسط همان بچه ها چاه را دوباره پُرکرده اند، همچنین برای قوخ هم با استان مکاتباتی داشته ایم که هنوز نتیجه ارسال نشده است.

در پایان ذکر این نکته لازم است که بایستی مردم و معتمدین جهت مکان یابی و راه اندازی این سایت ها همکاری و همراهی لازم را داشته باشند تا بتوان به ارتقای سطح خدمات دهی مناسب به شهروندان اقدام نمود.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. سلام و خسته نباشید.
    چند روزیه آنتن دهی شهرک کوهدشت به صفر رسیده. نه اینترنت داریم نه بە درستی میتوان مکالمە کرد. خواهشآ اقدام فرمایید. با کمال احترام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا