دانشگاه علوم پزشکی کردستان رتبه اول جهان در استنادات علمی تایمز را کسب کرد

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: این دانشگاه در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۲ رتبه اول جهان در استنادات علمی و رتبه اول دانشگاه‌های ایران را در تمامی زمینه‌ها کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دکتر یدالله زارع زاده ضمن تبریک به جامعه پزشکی و دانشگاهی اظهار کرد: رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان توسط مؤسسه آموزش عالی تایمز برای سال ۲۰۲۲ انتشار یافت که در آن بار دیگر دانشگاه‌های ایران خوش درخشیدند.

وی خاطرنشان کرد: نتایج این رتبه بندی بر اساس ۱۳ شاخص عملکردی دانشگاه‌ها در چهار حوزه آموزش، پژوهش، انتقال دانش و چشم‌انداز بین‌المللی است.

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اظهار رضایت از کسب رتبه ۴۰۰-۳۵۱ جهان و رتبه اول ایران برای دومین سال پیاپی توسط دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان) مشترک با دانشگاه های صنعتی نوشیروانی بابل و علوم پزشکی مازندران) این مقام را نتیجه تلاش همکاران و روحیه علم باوری و اعتماد به توانمندی‌های داخلی عنوان کرد.

دکتر زارع زاده با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حوزه استنادات با کسب ۱۰۰ امتیاز در رده اول دانشگاه های جهان (مشترک با چند کشور دیگر) قرار گرفت، افزود: بررسی استنادات توسط خود تایمز و مستقل از اطلاعات ارسالی دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

وی کسب این رتبه را ناشی از توزیع جهانی علم و شکسته شدن انحصار دانش توسط دانشگاههای برزگ جهان برشمرد و آن را سر آغاز فصلی جدید در پیشرفت و توسعه کشور تلقی کرد.

لازم به ذکر است که‌ دانشگاه های برتر جهان مانند استنفورد با کسب ۹۹.۹ درصد امتیازات، MIT با کسب ۹۹.۷ درصد و هاروارد با ۹۹.۲ درصد امتیازات در رده های بعد از این دانشگاه جوان ایرانی قرار گرفتند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا