درخواستی بحث برانگیز از جانب نماینده سقز  

ظهر امروز خبری در کانال اطلاع‌رسانی نماینده شهرهای سقز و بانه مبنی بر اینکه “افرادی که یارانه آنها قطع شده و متقاضی برقراری مجدد یارانه خود هستند، جهت پیگیری برقراری مجدد یارانه توسط مهندس بیگلری لازم است ضمن مراجعه به دفاتر ارتباطات مردمی ایشان در سقز و بانه و تکمیل فرمهای مخصوص اقدام نمایند.” این خبر اما پس از چند دقیقه از خروجی کانال مذکور بدون هیچ توضیحی حذف شد.

 

موضوعات مرتبط با یارانه از همان روز اول خبرساز بود، ثبت‌نام مجدد، حذف برخی افراد و برقراری مجدد آن و مابقی موضوعات حول این محور کماکان ادامه دارد. در این بین اگر کسانی با وجود اینکه مستحق دریافت یارانه بودند اما به دلایلی یارانه آنها حذف و یا به حساب آنان واریز نمی شد می توانستند به فرمانداری ویژه و قسمتی که برای این موضوع تدارک دیده شده مراجعه و پیگیر یارانه خود و یا افراد تحت پوشش باشند.

 

اما اینکه چرا دفاتر ارتباطات مردمی رأسا به موضوع ورود کرده و “جهت پیگیری برقراری مجدد یارانه توسط مهندس بیگلری” اطلاع رسانی کرده‌اند اساسا جای شگفتی نیست، چرا که اولین بار نیست نمایندگان به عنوان عضوی از قوه مقننه به امور اجرایی ورود می‌کنند، از دخالت در عزل و نصب ها گرفته تا سایر اموراتی که توسط مسئولین اجرایی انجام شده و نمایندگان به نحوی از انحاء خود را دخیل در به سرانجام رسیدن آن می‌دانند و اکنون کار به تهیه فرم مخصوص برقراری مجدد یارانه و “پیگیری” آن توسط نماینده رسیده است. دفتر وی به جای حذف بی چون و چرای این خبر باید توضیح می‌داد که نماینده از طریق چه ساز و کاری این موضوع را پیگیری می‌کرد!؟

 

نزدیک شدن به ایام انتخابات باعث می شود ستاد نماینده دست به اقداماتی بزند که بیتر رنگ و بوی پوپولیستی داشته تا بلکه امیدهایشان به انتخاب مجدد نماینده کماکان برقرار باشد، این امور شاید برای برخی از شهروندان خوشایند باشد و شاید از نظر نماینده و اطرافیان ایشان پیگیری امورات مردم محسوب شود، اما موازی کاری و دخالت در امور اجرایی به هر روش و به هر نیتی که باشد قطعا به نفع مردم نیست، چرا که باعث سردرگمی بیشتر آنان و در نتیجه نا امیدی بیشتر شهروندان خواهد شد. قطعا راههای مهمتر و تإثیرگذارتری برای روبه‌رو شدن با مردم و ارتباط با آنان وجود دارد و آن پیگیری کاستیها در مرکز است و خوب است اطرافیان نماینده در پی کشف این راهها برآیند نه اینکه با دخالت بیش از پیش در امور اجرایی موجب سردرگم شدن بیشتر شهروندان شوند.

 

کار تا جایی پیش رفته است که مسئول دفتر نماینده در تمامی جلسات اعم از جلسه مسئولین، جلسات تقدیر و تکریم و … در قامت یک مسئول اجرایی و در بسیاری مواقع در حد یک فرماندار ظاهر می‌شود، مشخص نیست پیشروی نمایندگان و اطرافیان وی تا چه میزان خواهد بود، اما آنچه مشخص است این است که تمام این آتش‌ها از گود دولتی‌هایی بلند می‌شود که تحت لوای تعامل کلید امور اجرایی را به نمایندگان سپرده و اکنون خود صمٌ بکم نشسته و به نمایندگان خیره شده‌اند. بدون شک تمامی این امور زیر ذره‌بین نگاههای مردم و فعالین اجتماعی رصد خواهد شد و به نوعی تأثیرگذار در تصمیم‌گیری آنان خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا