رئیس اداره برق سقز در گفتگو با رسانه‌ها:

درصد بسیار کمی از خاموشی‌ها در دست شهرستان و حتی استان است

در نشست تعدادی از خبرنگاران با رئیس اداره برق شهرستان سقز، مسائل و مشکلاتی که این روزها حول موضوع قطعی برق دامن مردم را گرفته است به بحث گذاشته شد.

خبرنگاران در این نشست با عنوان اینکه بهره‌مندی از امکاناتی از جمله برق که نیازهای اساسی شهروندان را تأمین می‌کند حق اولیه آنهاست و مدیران و مسئولان در این زمینه باید حداکثر تلاش خود را به کار برند.

آنها ضمن تأکید بر میزان اختیارات مدیر شهرستانی در جریان خاموشی‌ها، پاسخگویی، اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف در راستای کاهش آسیب به کسب و کارها و دوری از توجیهاتی که با منطق سازگار نیست را لازمه‌ی این روزها در جهت کاهش بار روانی موضوع دانستند.

اصحاب رسانه نسبت به کم توجهی به آسیب دیدن کسب و کارهای وابسته به صنعت برق در شهر و روستا و در مقابل سکوت اداره برق در برابر برخی مصارف غیر ضروری از جمله خانه‌باغی‌ها در اطراف شهر گلایمند و خواهان دقت نظر بیشتر و افزایش خطوط پاسخگویی در مواقع خاموشی شدند.

رئیس اداره برق شهرستان سقز نیز با بیان اینکه درصد بسیار کمی از خاموشی‌ها در دست شهرستان و حتی استان است گفت: برخی مواقع به دلیل اضطرار، بسیاری از خطوط حتی بدون هماهنگی استان قطع می‌شوند.

ابراهیمی افزود: نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش بار در شهرستان سقز داشته‌ایم که بخشی از آن ناشی از انشعابات جدید و بخشی نیز مربوط به افزایش مصرف است و اگر آن را در سطح کشور و کنار مشکلات اقلیمی و کاهش تولید برق قرار دهیم متوجه بحرانی بودن وضعیت خواهیم بود.

مدیر اداره برق شهرستان سقز در مورد عدم قطعی برق در برخی محله‌ها و توجیه حضور مراکز حساس از جمله بیمارستان‌ها گفت: دو بیمارستان شفا و تأمین اجتماعی از دو مسیر تأمین می‌شوند و بیمارستان امام با اینکه دارای برق اضطراری است اما این برق کفایت حتی نیم ساعت را نمی‌کند، اما از شب گذشته و در راستای رعایت حقوق سایر شهروندان، برق بلوار انقلاب را به استثنای بیمارستان امام با مسئولیت شخصی خودم و خارج از برنامه خاموش کردیم و این روند ادامه خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به هدر رفت برق و مصارف غیرمجاز پرداخت و گفت: ۱۷ درصد از برق مصرفی در شهرستان ناشی از هدر رفت فنی (فرسودگی کابل و شبکه و …) و غیرفنی (سرقت کابل و…) مربوط می‌شود که با تعویض کابل‌های معمولی به کابل خودنگهدار بخشی از این موضوع حل می‌شود. همچنین تاکنون ۱۰۵ ماینر غیرمجاز در سطح شهرستان کشف شده است.

ابراهیمی در پایان در مورد نحوه اخذ خسارت به دلیل قطعی برق گفت: شهروندانی که در اثر قطعی‌های اخیر برق، دچار خسارت شده باشند می‌توانند از طریق برنامه «برق من» یا سایت bime.tavanir.org.ir اعلام خسارت کنند. پس از اعلام خسارت، کارشناسان امر برای بررسی حادثه و میزان خسارت وارده به محل اعزام می‌شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا