فرمانده انتظامی شهرستان سقز در نشست خبری با اصحاب رسانه:

در ایجاد امنیت کوتاهی نمی‌کنیم/ تمام عوامل مرتبط با نزاع روز جمعه بازداشت شده‌اند

در نشست خبری که ظهر امروز در ستاد فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سقز با حضور فرمانده و کادر نیروی انتظامی و اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد مهم‌ترین مباحث حوزه نیروی انتظامی شهرستان سقز مطرح شد.

سرهنگ “صید علی صفری” در ارتباط با مباحث و رویدادهایی که در چند روز گذشته در سقز روی داد گفت: شهر متعلق به همه‌ی شهروندان است و ضروری است همگی افراد جامعه برای یک امنیت مطلوب تلاش کنند که در صدر آن نیروی انتظامی قرار دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان سقز گفت: تمامی افراد (۶ نفر) مرتبط با درگیری و نزاع‌های روزهای اخیر اعم از محرکین و مرتبطین با نزاع جاده ملقرنی و میدان شهدا دستگیر شده‌اند و دو نفر نیز تحت‌الحفظ در حال مداوا هستند.

سرهنگ صفری در مورد درگیری‌های منجر به فوت که اخیرا رخ داده نیز گفت: در این حوزه نیز ۳ نفر دستگیر شده‌اند و پرونده همگی در حال رسیدگی است و در کنار آن باید منتظر نتایج پزشکی قانونی نیز باشیم تا جوانب قضیه دقیق‌تر و سنجیده‌تر بررسی شود.

این مقام انتظامی همچنین بر حساسیت اطلاع‌رسانی و در عین حال حفظ حرمت افراد و نزدیکان آنها تأکید کرد و گفت: دست پلیس در برخی اطلاع‌رسانی‌ها بسته است چرا که حرمت تک تک افراد ولو اگر مجرم باشند به حکم حقوق آنها و نزدیکان‌شان واجب است، اما این موضوع مانع انجام وظیفه قانونی پلیس نمی‌شود و فرماندهی انتظامی سقز تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت شهروندان به کار خواهد بست.

در این جلسه خبرنگاران نیز بر اطلاع‌رسانی سریع و دقیق نیروی انتظامی جهت جلوگیری از گمانه‌زنی‌ها، ورود به ‌هنگام و سریعتر پلیس به منازعات خصوصا منازعاتی که خودشان ناظر هستند اما اقدامی انجام نمی‌دهند، تعامل بیشتر پلیس با شهروندان، کنترل بیشتر بر حاشیه شهر، توجه بیشتر به اماکن تفریحی که حفظ امنیت آنها ضروری است، ریشه‌یابی و بررسی ابعاد موضوع نزاع در نشست مشترک با جامعه‌شناسان و روان‌شناسان و نحوه مقابله با آن، ایجاد پاسگاه و کلانتری در شهر صاحب، همکاری با ادارات مرتبط با بحث تکدی‌گری و جمع‌آوری متکدیان، حضور مؤثرتر پلیس راهنمایی و رانندگی در نقاط پُر ترافیک و … تأکید کردند.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

 1. باسلام وعرض خسته نباشید
  به استحضار میرساند پارک های سقز در استان بی مانند بوده و خصوصا پارک مولوی از ارزش ویژه ای برخورداراست محلی با ارزش برای قدم زدن و ارامش خانواده ها محسوب میگردد.
  متاسفانه اخیرا به دلیل بیمبالاتی نگهبانان پارک و کمبود نیروی مجهز وعدم حضور پلیس عده ای از ارازل و اوباش این پارک را محلی برای جولانگاه خودتبدیل کرده وبا ایجاد سروصدا و ویراژدادن و حرکات وحشت انگیز باعث سلب اسایش و ارامش مردم در پار ک مولوی شده اند
  اغلب سه ویا چهار موتور باهم باسرعتی خطرناک از لابلای مردم عبور میکنند و هر لحظه جان کودکان و اشخاص را به خطر می اندازند
  خواهشمند است فرماندهی پلیس محترم سقز دستور لازم را برای حفط امنیت جانی مردم در این پارکهای تفریحی صادر فرمایند
  همچنین فرمانداری و شهرداری محترم نیز عنایت لازم را مبذول نموده و نسبت به ایجاد مسئولیت پذیری برای نگهبانان پارک و بی تفاوت نبودن انان اقدام فرمایند
  بهتر است تا قبل از بوجود امدن حادثه وفاجعه ای دلخراش جلوی ورود موتور سوارن به پارک گرفته شود
  البته این وضع بشکل خطر ناک تری در بولوار انقلاب توسط راننده گان بی مسئولیت در زمان غروب مشهود است و هیچ نیروی باز دارنده ای برای محافطت از مردم یا وجود ندارد ویا کاملا بی تفاوت از کنار این تخلفات میگذرند
  تائبی دبیر اموزش وپرورش سقز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا