فرماندار سقز در نشست با اصحاب رسانه:

در صورت تداوم همراهی مردم، شاه‍د اوج‌گیری مجدد کرونا نخواهیم بود/ در این بین نقش مثبت اصحاب رسانه انکارناپذیر است

عصر امروز نشست هم‌اندیشی و تقدیر اصحاب رسانه با حضور فرماندار سقز برگزار شد. اصحاب رسانه در این جلسه با اشاره به مشکلاتی که دولت و مردم در ایام کرونا با آن دست و پنجه نرم کردند خواستار توجه بیشتر به اقشار آسیب‌دیده از کرونا، نظارت بیشتر بر بازار و جلوگیری از سودجویی‌های احتمالی و توجه و اهتمام جدی‌تر به بحث بهداشت و درمان مردم شدند.

خبرنگاران همچنین از فرماندار خواستند در بحث برگزاری مراسمات عزا و عروسی در اماکن مختلف و جلو درب منازل، جلوگیری از سرو صبحانه در ادارات و خصوصا بانک‌ها، مراقبت بیشتر از بیمارانی که ترخیص می‌شوند، تسریع در اتمام و آغاز بکار بیمارستان شفا و در مجموع آمادگی بیشتر برای مقابله با پیک دوم کرونا، جدی‌تر وارد عمل شوند.

در این جلسه فرماندار سقز با ارائه‌ی گزارشی از روند مقابله با بحران و اذعان به كمبودها در بحث مقابله، پيشگری و كنترل كرونا در شهرستان سقز عنوان كرد: به دليل نا آشنا بودن سيستم درمان، مديريت ستاد بحران، دستگاه‌های اجرايی و مردم با شيوه برخورد با اين بيماري كاستی‌هایی در اوايل شيوع بيماری وجود داشت اما در ادامه‌ی این بحران، اصحاب رسانه و کمپین‌های مردمی به کمک دولت و مردم آمده و اوضاع تحت کنترل درآمد. کریمیان افزود: اگر چه در این بین متأسفانه تعدادی از همشهریان‌مان را از دست دادیم اما همراهی و همدلی مردم تجربه خوبی برای آینده خواهد بود و ضروری است این رویه ادامه داشته باشد تا شاهد اوج‌گیری مجدد کرونا نباشیم و این به نفع همه ماست.

فرماندار سقز با اشاره به تردیدهای مطرح شده در مورد آمارهای اعلامی گفت: این موضوع بر می‌گردد به پروتکل‌هایی که برای آزمایش‌های کرونا در نظر گرفته شده است و بر اساس این پروتکل‌ها تا امروز ۴۸ نفر فوت کرده‌اند و مابقی افراد جواب تست آنها منفی اعلام شده اما چون برخی دیگر از بیماران علایمی شبیه به کرونا داشته‌اند دفن آنها با پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفته است.

معاون استاندار از برخورد با برگزار کنندگان مراسم عروسی گفت و افزود: بهتر است مراسمات عروسی چند ماه به عقب بیفتد تا شاهد مرگ حتی یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در چنین مراسمی باشیم و اگر افراد اصراری بر مراسم عروسی دارند از روش‌های جایگزین از جمله ماه عسل استفاده کنند.

کامیل کریمیان در آخر و در راستای شفاف‌سازی در مورد توزیع بسته‌های غذایی از سوی فرمانداری نوشت: برای جلوگیری از تجمع، اطلاع‌رسانی چندانی صورت نگرفت اما تمامی این بسته‌ها با کمک معتمدین در میان نیازمندان واقعی توزیع شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا