در چند قدمی شهر، اما بی نصیب از امکانات

در روزگاری که حتی دورترین روستاها از نعمت برق برخوردار بوده و یا ضریب گاز رسانی به صعب العبورترین روستاها نفوذ کرده، اما در بیخ گوش محله قه‌وخ در سقز، ساکنین چند منزل مسکونی تنها به این دلیل که جزو محدوده نیستند بدون هیچ امتیاز خدمات شهری به سر می برند. این در حالی است که به گفته یکی از ساکنین، احداثی ها مربوط به قبل از الحاق شدن قه‌وخ به محدوده سقز است.

محله قه‌وخ
نشانی از لوله کشی گاز به عنوان نیاز روز وجود ندارد

 

این چند خانوار جهت روشنایی از اشتراک برق همسایگان استفاده می کنند که سبب افزایش مصرف و احتساب تصاعدی هزینه خواهد شد، همچنیین به دلیل بی بهره بودن از گاز، کماکان از نفت استفاده می کنند و آب شرب شان نیز از آب چاه تهیه می شود. اما با این وجود به تعدادی از احداثی ها که اتفاقا آنها نیز جزو محدوده نیستند امکانات داده شده و در صورت صحت این یک نوع تبعیض محسوب می شود.

محله قه‌وخ
فاصله کم منزل مسکونی با محدوده قه‌وخ

 

 

در همین حال صابر زارعی معاون شهرسازی شهرداری سقز می گوید: برای چنین احداثی هایی قانون واگذاری انشعاب غیر دایم وجود دارد و افراد می توانند با مراجعه به ارگان مربوطه و استعلام این ادارات از شهرداری و یا بخشداری، اگر احداث قبل از سال ۹۶ صورت گرفته باشد بر اساس ضوابط قانونی انشعاب موقت به آنها داده می شود. زارعی افزود: بعد از طی این مراحل، احداثی های مذکور در ماده صد و ۹۹ مطرح و در قبال جریمه به آنها پایان کار داده خواهد شد و انشعابها دایمی خواهند شد، هرچند در مواردی نادر حکم قطعی انشعاب نیز صادر می شود.

قه‌وخ
منزل مورد اشاره و محدوده قه‌وخ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا