دلیل کنسل شدن برخی عمل‌های جراحی در بیمارستان‌های سقز چیست؟

بر اساس اخبار رسیده به واکاوی، اخیرا در چند نوبت، جراحی برخی از بیماران در بیمارستان‌های سطح شهر به دلیل کمبود متخصص بیهوشی کنسل شده است.

در یک مورد (چهاردهم تیرماه)، پس از تشخیص عارضه فتق در یک کودک سه ساله و تشکیل پرونده جهت جراحی در بیمارستان تأمین اجتماعی، متخصص بیهوشی از بیهوش کردن بیمار منصرف و جراحی وی کنسل می‌شود که البته رئیس بیمارستان دلیل لغو جراحی را وجود علایم سرماخوردگی در کودک سه ساله عنوان کرد.

شبیه این اتفاق در بیمارستان شفا نیز رخ داده است. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز در گفتگو با واکاوی ضمن تأیید این موضوع گفت: در یک هفته اخیر به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها و همچنین کمبود متخصص بیهوشی این وضعیت رخ داده است.

بهرامی با عنوان اینکه به طور متوسط باید شش متخصص بیهوشی در سقز حضور داشته باشند گفت: یکی از متخصصین به دلیل قبولی در مقطع فوق تخصص قادر به ادامه همکاری نبود و هم‌اکنون چهار متخصص بیهوشی در استخدام شبکه بهداشت شهرستان هستند. وی در ارتباط با افزایش این تعداد گفت: دانشگاه قول مساعد داده تا اولین متخصص جذب شده در استان را به شهرستان سقز اختصاص دهد اما این امکان حداقل تا یک ماه دیگر فراهم نخواهد شد، اما با هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق‌تر سعی خواهیم کرد مشکلی در جراحی‌ها اتفاق نیفتد.

رئیس شبکه بهداشت در مورد شایعه استعفای خود و تعیین جایگزین هم گفت: شاید برخی مشکلات و موضوعات به دلیل گستردگی حوزه بهداشت و درمان خصوصا در شرایط علی وجود داشته باشد اما نه استعفا داده‌ام و نه چینی چیزی مطرح شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا