رئیس جهاد کشاورزی کردستان: ۴ هزار شغل در توسعه زنبورداری کردستان هدف‌گذاری شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: در ۵ سال آینده ۴ هزار فرصت شغلی در طرح توسعه زنبورداری استان کردستان هدف‌گذاری شده است.

کریم ذوالفقاری ظهر امروز در کارگروه اشتغال استان کردستان که با حضور معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار کردستان و سایر مدیران و مسئولان استان در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: طرح توسعه زنبورداری که یکی از رسته‌های طرح تکاپو در استان کردستان است می‌تواند کمک بزرگی به معضل اشتغال استان داشته باشد.

وی گفت: استان کردستان با داشتن یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مراتع، ۴۰۰ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی می‌تواند زمینه خوبی برای زنبورداری در استان باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: سالانه بخشی از یکهزار و ۲۰۰ تن عسل در کردستان تولید می‌شود که با ایجاد طرح تکاپو و توسعه فضای کسب و کار در زمینه توسعه زنبورداری می‌تواند بیش از سه برابر توسعه پیدا کند.

وی گفت: وضعیت موجود در زمینه توسعه زنبورداری استان در شهریورماه امسال شناسایی و هدف‌گذاری شد و طرح تدوین شده‌ای در کنار اجرای طرح تکاپو انجام شد.

ذوالفقاری افزود: طرح توسعه زنبورداری در قالب برنامه یا ۵ ساله در استان کردستان هدف‌گذاری شده و در میان افراد جویای کار یک دوره آموزشی زنبورداری برگزار خواهد شد و ۵ تا ۶ کندو در اختیار این افراد قرار می‌گیرد و اگر این افراد بتوانند این کندوها را مدیریت کنند می‌توانند موفق باشند.

وی اظهار کرد: افراد موفق در دوره‌های آموزشی زنبورداری و کندوهای رایگان می‌توانند با دریافت تسهیلات بانکی ۶۰ کندو را بر عهده گیرند و زمینه اشتغال برای چند نفر را فراهم کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: در زمینه طرح توسعه زنبورداری در استان کردستان هدف‌گذاری طرح در قالب برنامه تدوین شده ۵ ساله است که باید ۴ هزار شغل در این مدت ایجاد شود و باید سالانه بیش از یکهزار شغل در زمینه زنبورداری ایجاد شود.

وی گفت: هم‌اکنون موافقت‌نامه ۷۱۴ میلیون تومانی در حال انجام است و اگر این تسهیلات از طریق صندوق کارآفرینی امید استان تامین شود ما می‌توانیم این برنامه را انجام دهیم.

منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا