ردصلاحیت شدگان چه می‌گویند؟

تعداد قابل توجهی از ثبت‌نام کنندگان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس از سوی هیأت مرکزی نظارت رد صلاحیت شدند. این در حالی است که تعدادی از آنها سابقه نمایندگی ادوار مجلس، مدیریت شهرستانی، استانی و فرا استانی را در کارنامه‌ی خود دارند. بیشتر این ردصلاحیت شدگان نسبت به آرای اعلام شده معترض‌اند، اما نظراتشان نسبت به ثبت اعتراض و ادامه شرکت در روند انتخابات ممکن است متفاوت باشد.

تعدادی از آنها در گفتگوی کوتاه با #واکاوی اینگونه عنوان کردند:

محمد‌علی پرتوی:

از سوی هیأت نظارت به استناد بندهای ۱ و ۲ ماده ۲۸ (اعتقاد و التزام عملی به اسلام و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی) رد صلاحیت شده‌ام. پرتوی افزود: از آنجا که ۳۵ سابقه‌ فعالیت در کسوت نمایندگی ادوار، فرمانداری و… در مناطق کُردنشین را دارم احساس میکنم اینگونه رد صلاحیت نمی‌تواند منطقی باشد و بر همین اساس امروز مراتب اعتراض خود را به مراجع قانونی تحویل دادم.

عثمان رحیمی:

به استناد بند ۱ ماده ۲۸ (اعتقاد و التزام عملی به اسلام) رد صلاحیت شده ام و در مدتی که تعیین شده اعتراض خود را مراجع قانونی اعلام خواهم کرد.

 

بختیار عزت‌پناه:

به استناد بند ۲ ماده ۲۸ (التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی) و بند ۳ ماده ۳۰ (وابستگان تشکیلاتی و هواداران احزاب، سازمانها و گروههائی که غیرقانونی بودن آنها از طرف مقامات صالحه اعلام شده است) از طرف هیأت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات مجلس یازدهم رد صلاحیت شده‌ام. وی افزود ماندن در کنار مردم و همدردی با آلام و دردهایشان را بر فضای غبارآلود سیاست ترجیح داده و نسبت به رد صلاحیتم اعتراضی ندارم.

 

سردار دوغی:

هیأت نظارت بنا به استناد بند ۲ ماده ۲۸ (عدم التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی) رد صلاحیت شدم و با توجه به روند موجود قصد اعتراض به این موضوع را ندارم.

 

عبدالله چمن‌گلی:

بر اساس بند یک ماده ۲۸ قانون انتخابات (اعتقاد و التزام عملی به اسلام) رد صلاحیت شده و از آنجا که پیشینه خانوادگی مشخصی دارم چنین موضوعی در ارتباط با من صدق نمی‌کند و در این راستا اعتراض شدید خود را به این رد صلاحیت تقدیم مراجع قانونی کردم. چمن‌گلی افزود: “سالها در عرصه های ملی و بین المللی افتخار آفرینی کردم و علاوه بر آن یک مدیر موفق در سطح کشور بودم و برای نشان دادن صداقت خود از پُست مدیریتی که داشتم انصراف دادم، اما با وجود همه اینها رد صلاحیت شدم.

 

محمد قدمی:

در مرحله قبل مطابق بند ۶ ماده ۲۸ (نداشتن حسن شهرت در حوزۀ انتخابیه) رد صلاحیت شدم و به آن اعتراض کردم، اما هنوز دلیل رد صلاحیتم در مرحله دوم و از سوی هیأت نظارت به من اعلام نشده است. قدمی گفت: فضای انتخاباتی در حوزه سقز و بانه را فضای رقابتی و مطلوبی نمی‌دانم.

 

بختیار علی‌زاده:

با استناد به بندهای ۱ و ۲ ماده ۲۸ ( اعتقاد و التزام عملی به اسلام و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی) و همچنین بند ۳ ماده ۳۰ (وابستگی تشکیلاتی و هواداران احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیر قانونی) رد صلاحیت شده‌ام و در مورد اعتراض نیز هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ام.

فرهنگ شامحمدی:

از سوی هیأت مرکزی نظارت، به استناد بند یک ماده ۲۸ قانون انتخابات (اعتقاد و التزام عملی به اسلام ) رد صلاحیت شده‌ام و در ادامه نیز اعتراض خود را به این قضیه در مرجع مربوطه پیگیری خواهم کرد. شامحمدی اضافه کرد در صورت بی‌پاسخ ماندن اعتراض وی، احتمال حمایتش از یکی از کاندیداها زیاد است.

🔸امکان تماس با مابقی افراد برای #واکاوی مقدور نشد.

واکاوی- اخبار سقز

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا