روایت واکاوی از روز پرتنش شورای شهر سقز

نشست خبری اعضای شورای شهر با اصحاب رسانه روز یکشنبه در سالن جلسات شورا برگزار شد. استیضاح شهردار و انتخاب رئیس شورا دو موضوع پر مجادله در این نشست خبری بود. بر همین اساس موارد زیر در مورد این جلسه قابل ذکر است:

۱- رضا اسعدی در روزهای اول ریاستش بر شورای سقز با برگزاری این نشست نشان داد که سیاست مناسبی در پیش گرفته است، چرا که با این کار روابط داخلی شورا را در معرض دید افکارعمومی قرار داد و خود را نیز تا حدودی از ماجراهایی که اخیرا در مورد وی مطرح بود مبرا کرد.

۲- به نظر می رسد سفر دو تن از اعضای شورا به مهاباد مسأله ساز بوده و سوءظن سایر اعضا مبنی بر دور دادن آنها در قضیه انتخاب سردار دوغی به عنوان شهردار را برانگیخته است و اینگونه اکثریت بر ماندن بابامیری رأی داده اند.

 

۳- گرچه عطا محمدی در همین جلسه به قرآن‌کریم سوگند یاد کرد که دیداری در مهاباد نداشته اند، اما صحبت های کرمی راجع به خلف وعده زارع زاده در مورد حواشی انتخاب رئیس سال سوم نشان می دهد که زارع زاده نقش پر رنگی در سمت و سو دادن به دو موضوع استیضاح شهردار و ریاست شورا داشته است.

۴- افشین عزیزی در این بین صرفا به خاطر شهردار نشدن سردار دوغی قید مسائل و مواردی که می توانست منجر به استیضاح شهردار شود را زده است، چشم پوشی از مواردی که وی در ۹ بند مطرح کرده و ادله کافی نیز برای آن داشته است می تواند مصداق نادیده گرفتن حق و حقوق شهروندان باشد.

۵- به نظر می رسد اعضای شورا صرفا در پی حفظ ظاهر و احتمالا بر اساس توصیه فرماندار درصدد حفظ وضعیت موجود هستند و ماندن بابامیری را کماکان نه قبول بلکه تحمل می کنند.

۶- واکاوی معتقد است اعضای شورا به جای نگاهی تخصصی به مسائل شهر و در نظر گرفتن منافع شهروندان؛ در پی تصمیماتی غیر کارشناسی و بر اساس مچ گیری، پرداختن به حواشی و وعده وعیدهای ستادی هستند.

۷- در پایان باید گفت برنامه و عزم جدی رضا اسعدی در ابتدای ریاست را باید به فال نیک گرفت و منتظر ماند که وی تا چه اندازه می تواند در ساماندهی این اوضاع موفق شود.

 

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. دکتر چیا که سابقه عضویت در شورای دور دوم را دارد و تسلط کامل بر امورات دارد را می‌خواهید با کی عوض کنید …؟!.
    نسنجیده کار کردن ممنوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا