استاندار کردستان در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری سقز عنوان کرد؛

سقز لایق توسعه‌ای درخور به‌عنوان دومین شهر استان است

ظهر امروز، استاندار کردستان به همراه چند تن از معاونین و مدیران‌کل از چند پروژه عمرانی و سرمایه‌گذاری سقز بازدید کرد.

بهمن مرادنیا در جریان بازدید از کارخانه ذوب‌آهن سقز، ضمن نشست با سرمایه‌گذار در جریان روند پیشرفت پروژه قرار گرفت.

مرادنیا در این نشست به سرمایه‌گذار اطمینان داد که مجموعه مدیریت استان با جدیت از وی و سایر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت خواهد کرد.

استاندار کردستان تأکید کرد که در صورت راه‌اندازی این پروژه دو امر مهم «جلوگیری از خام فروشی» و «اشتغال مردم منطقه» محقق خواهد شد.

محمدیان شمالی، مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن نیز ضمن تقدیر از همکاری مدیران، بر اصل اشتغال مردم منطقه تأکید و ابراز امیدواری کرد که در صورت ادامه روند مطلوب فعلی، ذوب آهن سقز به یکی از قطب‌های اشتغال منطقه تبدیل شود. به گفته‌ی وی، ذوب آهن سقز با سرمایه‌گذاری ۱۷۴ میلیون یورویی توسط بخش خصوصی در حال ساخت است. ظرفیت تولید سالانه این کارخانه یک و نیم میلیون تُن آهن اسفنجی است که اشتغال زایی۱۱۸۰ نفر به صورت مستقیم و ۵ هزار نفر به صورت غیر مستقیم را به دنبال دارد.

کریمیان، فرماندار سقز، همت سرمایه گذار را ستود و خواستار تسهیگلری مدیران کل برای رفع مشکلات سرمایه گذار شد.

رحیمی، نماینده سقز و بانه در مجلس هم با بیان اینکه، کولبری زاییده‌ی عدم سرمایه گذاری در منطقه است، حمایت استاندار از سرمایه گذاران را ستود و بر جذب نیروهای بومی در این کارخانه تصریح کرد.

دره‌وزمی، رئیس سازمان صمت استان، اتمام این پروژه را در تکمیل زنجیره فولاد کردستان، جلوگیری از خام فروشی معادن و حفظ سرمایه گذاران مهم برشمرد.

رضایی، مدیر کل محیط زیست و فعله گری مدیرعامل شرکت گاز هم از سرمایه گذار خواست مجوزهای لازم را دریافت کند.

استاندار کردستان همچنین از فرودگاه سقز بازدید بعمل آورد. این پروژه مهم و حیاتی در منطقه در حال حاضر با سه پیمانکار در بخش‌های محوطه‌‌سازی، ساخت ترمینال، جاده جایگزین مریوان و… فعال است و مدیران استان مصمم هستند تا پایان کار این دولت این مهم را به سرانجام برساند.

استاندار کردستان در فرودگاه سقز

مرادنیا همچنین ضمن بازدید و افتتاح ساختمان جدید فرمانداری ویژه شهرستان سقز، لازمه‌ی خدمات‌رسانی مطلوب را جدیت مدیران و رعایت حقوق شهروندان دانست.

استاندار در ایستگاه آخر، از سد چراغ‌ویس و روستای میرده که بخشی از آن به خاطر ادامه فازهای بعدی سد جابجا خواهد شد بازدید کرد.

سد چراغ‌ویس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا