سقز میزبان هنرهای صنایع دستی غرب کشور

عصر روز سه‌شنبه ۲۶ تیرماه نمایشگاه تخصصی صنایع دستی غرب کشور با حضور مسئولین شهرستانی و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کردستان در پارک مولوی کورد افتتاح شد.

این نمایشگاه که پس از وقفه‌ای چندساله در سقز برگزار شد شامل ۳۸ غرفه از استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی، زنجان، اردبیل، همدان، ایلام و کردستان می باشد.

اسعد ساعدپناه معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان کردستان در گفتگو با واکاوی گفت” این نمایشگاه به خاطر مرکزیت سنندج سال‌های متمادی در آن‌جا برگزار شد اما با توجه به شناسایی پتانسیل‌هایی که در سقز وجود دارد بنا را براین گذاشتیم که نمایشگاه تخصصی صنایع دستی در سقز دایر شود و ساز و کاری فراهم شود تا به بازار فروش صنعتگران کمک شود محصولاتشان را به فروش رسانند”.

ساعدپناه با اشاره به توسعه‌ی صنایع‌دستی شهرهای کوچک‌ اظهار داشت” یکی از دغدغه‌های من این است که شهرستان‌های دیگر استان نیز مانند مرکز استان دارای اهمیت است و بخشی از صنعتگران توانمند در شهرستان‌ها حضور دارند و به همین دلیل نمایشگاه‌ها باید در سایر شهرستان‌ها نیز برگزار شود تا ضمن شناسایی صنعتگران خبره و توانا بتوان این صنعت را توسعه داد و محصولات تولیدی خود را به فروش برسانند”.

کردستان با پتانسیل‌های موجود در رشته صنایع‌دستی و دارا بودن ۱۴ هزار نفر تولیدکننده به‌صورت مستقیم و حدود ۹۰ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم یکی از قطب‌های بزرگ صنایع‌دستی کشور محسوب می‌شود.

این نمایشگاه تا ۲۹ تیرماه از ساعت ۱۷ الی ۲۴ پذیرای بازدیدکنندگان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا