سهم قطره‌چکانی سقز از اعتبارات

فرماندار سقز در جلسه شورای اداری بخش زیویه و شهر صاحب از اختصاص ۳۵ میلیارد تومان به موضوعاتی از جمله احداث خانه بهداشت، راه، شهرداری، ناحیه صنعتی صاحب و … در این بخش خبر داده است.

این در حالی است که بخش زیویه به عنوان حاصل‌خیزترین بخش شهرستان و دارای ظرفیت‌های محتلف در حوزه‌های آب، کشاورزی، گردشگری و… از مشکلات عدیده‌ای از جمله در حوزه راه رنج می‌برد.

با اینکه آمار و ارقام مشخصی از سایر بخش‌ها و کلیت شهرستان در دست نیست، اما با توجه به عدم تحرکی که در میان بخشی از مدیران شهرستان دیده می‌شود نمی‌توان جذب و تخصیص اعتبار ویژه و چشمگیری برای جبران بخشی از عقب ماندگی‌های شهرستان سقز انتظار داشت.

در عوض، ممکن است در شهرهای اطراف خبرهای امیدوار کننده‌ای از جذب اعتبار و یا حداقل رایزنی و تلاش برای جذب بودجه شنیده شود، به عنوان مثال مدیر ارشد شهرستان بیجار در روزها و هفته‌های اخیر خبر از جذب قریب به ۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف داده است.

اگر در یک مقایسه از باب جمعیت بخواهیم حساب کنیم، شهرستان بیجار در آخرین سرشماری در سال ۹۵ کمتر از ۹۰ هزار نفر جمعیت داشت، حال آنکه جمعیت شهرستان در آخرین سرشماری بالغ بر ۲۲۶ هزار نفر بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا