شمارش معکوس برای نتایج کنکور ۱۴۰۰

سخنگوی سنجش زمان با عنوان اینکه نتایج اولیه‌ی کنکور ۱۴۰۰ هفته آینده منتشر می‌شود گفت: داوطلبان مجاز اعلام شده، از نیمه اول مرداد ماه می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

قابل ذکر است که سال گذشته کنکوری‌های نتایج تقریبا قابل قبولی از خود به یادگار گذاشتند و در این بین رتبه‌های خوبی نیز کسب شد، از آن جمله می‌تواند به خواهران عزیزی «ندا و آیدا» و همچنین «بژوین شیخی» اشارە کرد.

البته با توجه به اعلام نظر بیشتر کارشناسان و داوطلبان نسبت به سختی و دشواری کنکور امسال نسبت به سالهای گذشته، سازمان سنجش در جواب نوشت: در کنکور سراسری ۱۴۰۰، حدود ۷۱ عنوان درسی در پنج گروه آزمایشی، مورد آزمون قرار گرفته که براساس برآورد اولیه این سازمان، به‌غیر از درس ریاضی، بقیه دروس ۱۰ تا ۱۵ درصد آسان‌تر بوده است و دشوارتر شدن درس ریاضی نسبت به سال گذشته، به علت سیستم‌محور بودن انتخاب سؤال بوده است و فردی نبوده است، کمااینکه این امر در درس شیمی آزمون سال قبل هم اتفاق افتاد و قاعدتاً با تراز کردن نمرات، مسئله سختی و آسانی سؤال‌ها حل خواهد شد.

همچنین امروز آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org کارت حضور در آزمون را چاپ کنند. این آزمون ششم، هفتم و هشتم مرداد برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا