صدای مخاطب

لطفا از مسئولین راهنمایی و رانندگی و پلیس راه بپرسید که چرا رانندگان ناوگان حمل و نقل اعم از سواری و باری باید جهت دریافت و یا تمدید اعتبار کلیه مدارک خود حتما باید به سنندج مراجعه کنند؟ جالب اینجاست که وقتی در این شرایط سخت کسب و کار و ضرر و زیان جانی و مالی ناشی از رفت و آمد به سنندج مراجعه میکنیم کلیه کارها به صورت سیستمی انجام می‌شود. آیا این امکان وجود ندارد که این کارها در همین شهرستان انجام شود و این رفت و آمدها صورت نگیرد؟

در برخی گروه‌های تلگرامی مشاهده شده که دروس پایه‌های مختلف توسط برخی معلمان در استان‌های دیگر تدریس شده و اکنون دست به دست می‌چرخد. آیا بهتر نیست معلمان شهر خودمان خصوصا معلمان دوره ابتدایی، درس‌ها را با صدا و تصویر خود ضبط و در دسترس دانش‌آموزان‌شان قرار دهند؟ این بهتر است تا معلم شهرهای دیگر، چون بچه‌ها سخت به معلم دیگری عادت میکنند.

در جای جای شهر شاهد دپوی زباله هستیم، از جمله در خیابان مسجد خلفای راشدین که گاهی تا سه روزه حمل نمی‌شود. امیدوارم به این موضوع رسیدگی بیشتری صورت گیرد تا در این روزهای همه‌گیری کرونا کمتر شاهد بیماری‌های مختلف باشیم.

وعده‌های مسئولان در شورا و شهرداری، برای رسیدگی به وضیعت نامناسب آپارتمان‌های ۱۷۰ واحدی فرهنگیان مبنی بر ساماندهی و آسفالت معابر بین بلوک‌ها و همچنین فضای ورزشی و تفریحی مناسب علی‌الخصوص برای کودکان، کماکان بی‌نتیجه مانده، حال آنکه فصل فصل وعده دادن است و این افراد دوباره به مردم احتیاج دارند.

لطفا به اطلاع ستاد کرونای شهرستان برسانید که آیا مدارس روستایی جزو اماکن عمومی حساب نمی‌شود که همچنان باز هستند؟ آیا در سرویس معلمان روستا با ۵ و گاها ۶ نفر سرنشین، پروتکل‌های بهداشتی رعایت می شود؟ آیا مدارس با بودجه قطره‌چکانی می‌توانند محیط را هر روزه ضد عفونی کنند در حالی که همه مدارس روستایی سرایدار ندارند؟ آیا در این هوای سرد می توان پنجره‌های کلاس‌ها را برای تهویه باز کرد؟ یا شاید هم معلمان و دانش‌آموزان نقاط روستایی در برابر کرونا ایمن هستند!

لطفا از مدیر آموزش و پرورش بپرسید که در این شرایط کرونایی چه لزومی بر حضور همه عوامل اجرایی در مدارس است؟ هر مدرسه حداقل ۶ نفر کادر اجرایی داره که باید بدون انجام کار خاصی در اتاق دفتر نزدیک به هم بنشینند. حداقل می‌توان حضور کادر اجرایی را نوبت‌بندی کرد.

به نمایندگی از تعدادی از شوراها و دهیاران منطقه خورخوره سقز، از مسئولین خصوصا فرمانداری و شبکه بهداشت درخواست داریم به فکر ساکنان روستاهای این مسیر باشند، چرا که الان حدود سه ماه است که درمانگاه خورخوره پزشک ندارد، این روزها که کرونا داد همه را در آورده است و سرما و احتمالا آنفلوانزا هم به کمک خواهد آمد حضور پزشک در این درمانگاه الزامی است.

لطفا مسئولان اداره راهداری، تکلیف ادامه آسفالت راه روستایی هیجانان از مسیر خیدر یا قبغلو را مشخص کنند! در طرح “ابرار” و طی سال ۹۹، بیش از ۱۵۰۰ متر از مسیر خیدر آسفالت شد، اکنون که ماشین‌آلات در این مسیر هستند خوب است مابقی مسیر تا روستای هیجانان را نیز آسفالت کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا