صدای مخاطب

بخش صدای مخاطب به شما مخاطبین واکاوی اختصاص دارد، شما می‌توانید،نظرات، پیشنهادها و انتقادات خود در مورد وضعیت شهر را برای ما ارسال کنید تا ما آن را منتشر کنیم.

 

۱_ آیا کسی بر نحوه تعرفه‌‌گذاری آژانس‌های تاکسی نظارت دارد؟ از شهرک دانشگاه تا جاقل یک راننده ۶ هزار و راننده دیگر ۷ هزار تومان و حتی بیشتر حساب می‌کند و معلوم نیست کدام نرخ صحیح است! خوب است مسئولین، خصوصا مسئول واحد تاکسیرانی شهرداری سقز نظارتی حداقلی بر این موضوع داشته باشند.

۲_ آیا مسئولان، در محدودیت‌هایی که اعمال می‌کنند واقعا بفکر سفره‌های مردم هم هستند؟ چطور خیابان به خیابان و مغازه به مغازه مردم را تشویق به خانه نشینی می‌کنند در حالیکه خیلی‌ها شرمنده خانواده‌شان هستند؟ و آیا اینگونه نیز به مکانی مانند بیمارستان سر می‌زنند تا وضعیت اکسیژن را از نزدیک بررسی و به شایعات پیرامون کمبود اکسیژن پایان دهد؟

۳_ ما اهالی تازه‌آباد سالهاست کە با محرومیت‌ها کنارآمده‌یم، شاید این وضعیت بخاطر فقر و کم بضاعتی اهالی این محله باشد. امتیاز آب شهری در هر جای سقز یک قیمت است ولی چرا باید تمام روز به طور کلی آب قطع و یا با أفت فشار مواجه باشد؟ نبود خدمات پُستی، وضعیت تاکسی، اینترنت و … نیز بماند که هیچ رسیدگی به آن نمی‌شود.

۴_ از گلایه‌ی چند شب قبل فرماندار اینگونه برداشت می‌شود که به انتظار مشارکت صددرصدی مردم هستند، اما انگار نه انگار که ایشان مسئول پیگیری و نظارت بر ارگان‌هایی هستند که مجری پروتکل‌های بهداشتی‌اند. جلوگیری از فاجعه مرگ و میر نیازمند نظارت قاطعانه بر انجام قوانین و برخورد با متخلفین است. مدیریت زمانی می‌تواند ارزشمند باشد که در هنگام بحران نتیجه مطلوب داشته باشد.

۵_ چرا مسئولین سری به قه‌وخ نمیزنن؟ چرا خیابان‌های اصلی این محله که یکی از پر جمعیت‌ترین محله‎های سقز است هنوز فاقد سطل زباله است؟ چرا پچه‌های قوخ نباید زمین مناسبی برای بازی داشته باشند؟ بیشتر از ۸ ماه است که برای ADSL به اداره مخابرات رفت و آمد می‌کنم ولی هر بار با وعده سر خرمن مواجه می‌شویم. از مسئولین خواهشمندم بیشتر به محلات حاشیه توجه کنند.

۶_ اقداماتی نظیر شیب‌دهی به کوچه و یا قرار دادن پله‌‌ها و‌ موانع در کوچه‌ها و معابر موجب مزاحمت برای اهالی شهر است. کسانی که برای سود شخصی خود اقدام به چنین کاری می‌کنند آیا متوجه هستند که به نوعی به حریم مشاع معابر تجاوز می‌کنند؟ از این دست شاهکارهای مهندسی به وفور یافت می‌شود که با سهل انگاری شهرداری هر روز شاهد بد نما شدن بیش از پیش معابر هستیم.

۷_ سالهاست اهالی روستاهای سرخ‌موسی، چنارتو، گاوکچ سفلی و علیا، جعفرخان و… از وضعیت نامناسب جاده‌ی ارتباطی رنج می‌برند. در تابستان گرد و خاک و در زمستان درگیر گل و لای. به جرأت می‌توان گفت بخش امام تنها مسیری است، کە کمترین خدمتگذاری در آن شکل گرفتە است و از امکانات رفاهی از جملە گازرسانی، آنتن‌دهی، جادە و … محروم است. شکار گونه‌های حیوانی نیز بماند که قربانی شکارچیان متخلف می‌شوند.

۸_ در این روزهای کرونایی و کمبود وسع مردم برای تامین نیازهای حداقلی خود، تأمین نان یکی از ضروریات و گزینه غیر قابل حذف از سفره‌ها می‌باشد. ارگان‌های مربوطه تلاش مقطعی برای رفع معظل نان انجام دادند اما مشکلات کماکان باقی است و بسیاری از نانوایی‌ها رأس ساعت ۱۱ صبح دست از کار می‌کشند. فروش آزاد آرد و ارسال به نقاط دیگر، کم فروشی نانواها، کمبود نظارت دقیق و … از جمله دلایل این دست از مشکلات است. در چنین روزهایی لازم است در کنار هم باشیم نه اینکه مشکلات را بیشتر کنیم.

۹_ بحران کرونا و برخی اقدامات ستاد کرونا آرامش جامعه را بیش از پیش به هم ریخته است. از یکسو بالاترین مقام اجرایی شهر با حضور در خانه‌باغ‌های خارج از شهر مانع برگزاری مراسم عروسی می‌شود اما از سوی دیگر حداقل تذکری به برگزارکنندگان مراسم مذهبی در تکایا و آنهم در فضای سربسته داده نمی‌شود. باور کنید نه کادر درمان، نه امکانات ناچیز سقز، نه وضعیت خانواده‌ها و نه هیچ چیز دیگری تحمل فشاری از این بیشتر را ندارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا